אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

לאחר למעלה משני עשורים של חיפושים, ליי ווזה הצליח למצוא את בנו החטוף במרחק של כ900 ק"מ ממנו. ליי, המתגורר במחוז חונאן שבסין, ראה בפעם האחרונה את בנו יואצ'ואן כשהיה בן 4 לאחר שנחטף בהפתעה על ידי אדם בלתי ידוע. ליי השאיר את בנו בבוקר אצל השכנה ויצא לעבודה, כאשר רק כאשר הוא חזר גילה כי בנו נחטף.

בראיון לרשת הסינית Sina, סיפר ליי כי ככל הנראה החוטף יצר הסחת דעת ולאחר שהשכנה איבדה את תשומת הלב הוא חטף את בנו למקום לא ידוע. מאז, ליי לא איבד תקווה במשך 22 שנים וביקר גם במדינות שכנות בחיפושיו כגון טייוואן, הונג קונג וברחבי סין.

ליי מספר שהוא הסתובב עם תמונת בנו והפרטים שלו ופגש בלמעלה מ300 שוטרים בתקווה לעזרה. פריצת הדרך של ליי הגיעה בזמן האחרון לאחר שאחד השוטרים עזר לו להשתמש בתוכנה מתקדמת לזיהוי פנים. התוכנה הצליחה לדמות את תווי הפנים של בנו המבוגר של ליי בעזרת תמונה שלו כילד ולאחר מכן לחפש אותם ברחבי הרשת. התוכנה זיהתה התאמה בין התמונה המשוערת לבין גבר בן 26 משנג'ן, 900 ק"מ מהמקום בו בנו של ליי נחטף.

ליי המרוגש יצר קשר עם האדם ובדיקות DNA איששו שאכן מדובר ביואצ'יאן המבוגר. במשך שנות החיפושים, הסיפור של ליי שמחפש את בנו התפרסם ברשתות החברתיות וגולשים רבים ניסו להציע לו מידע ועזרה בחיפושים, וכעת, כאשר הוא מצא את בנו, הם התרגשו יחד איתו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!