קורנליוס ודז'יקיץ'
קורנליוס ודז'יקיץ'צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

שר ההגנה נשאר בבירה. אחרי ההחתמות המרשימות וחזרתם של שחקני לישראל ולבירה, הודיעה היום (רביעי) מחזיקת גביע המדינה בכדורסל, הפועל ירושלים, על המשך דרכו של אחד משחקניה הבולטים בעונה האחרונה.

מדובר דווקא באחד משחקניה הצעירים ומי שרף הציפיות ממנו לא היו גדולים במיוחד אך הצליח להרשים ולעלות מעל כולם - אור קורנליוס בן ה-26.

קורנליוס הגיע לירושלים בתחילת העונה שעברה ובין רגע הפך לאחד מהמצטיינים שלה כשהיה לשחקן ההגנתי הטוב ביותר שלה בעונה החולפת שהסתיימה עם תואר הגביע וסגנית אלופת אירופה.

בעוד שבהתקפה עמד קורנליוס על ממוצעים של 5.9 נקודות ו-2.2 ריבאונדים בכמעט 23 דקות למשחק בליגת העל, בהגנה זה כבר היה שובר שיוויון מול קבוצות רבות, מהארץ ומאירופה.

בירושלים התמהמהו עם ההחתמה, שכן בקבוצה משחקים כבר ישראלים מובילים בעמדה זו של קורנליוס כמו יובל זוסמן שחתם לאחרונה וקאדין קרינגטון שעתיד בקרוב ממש להפוך לישראלי.

עם זאת, בהפועל שמעו את רצון האוהדים והחליטו להאריך את חוזהו של קורנליוס ל-3 שנים נוספות. בכך למעשה מחזיקה ירושלים בשלושת שחקני ההגנה של הליגה בארבע השנים האחרונות כשזו החתימה מלבד זוסמן שנבחר לשחקן ההגנה בעונת 2020 גם את כריס ג'ונסון שנבחר לשחקן ההגנה של הליגה עונה לאחר מכן, בעונת 2022/22.

"היה לי ברור שההחלטה היחידה שאני יכול לקבל היא להישאר במקום שהפך לי לבית", אמר קורנליוס לאחר החתימה, "אני שמח להישאר שחקן של הפועל, שחקן של דז'יקיץ', שחקן של האדומים ביציע. אני שמח מאוד להישאר לצד השחקנים שכבר הפכו לאחים שלי, ומצפה בקוצר רוח לעבוד עם המצטרפים החדשים. עכשיו הכל מתחיל מחדש, יאללה הפועל!".

"להשאיר את אור היה גבוה בסדר העדיפויות שלנו הקיץ הזה", אמר המאמן אלכסנדר דז'יקיץ', "לפני שנה אני באתי לכאן עם חזון - לבנות קבוצה שתעבוד קשה ותילחם בכל שנייה, עם כוונה לתת לשחקנים מקומיים להצליח בזכות עצמם. אור התאים לתפיסה הזאת באופן מושלם ובמובן מסוים הפך לפנים של הקבוצה. הוא הפך לשחקן מפתח בקבוצה המיוחדת של העונה שעברה ונרצה לשמר את זה גם לעונה הבאה. הוא הוכיח שבזכות הלב והזיעה אין משימה שהיא בלתי אפשרית. המטרה שלנו לעונה הבאה היא לדחוף את אור ואת כל הקבוצה עוד צעד אחד קדימה. אנחנו מאמינים בתהליך".

המנהל הספורטיבי יונתן אלון, שמח גם על המשך ההתקשרות עם שחקן ההגנה של הליגה בעונה החולפת, כשאמר: "אור הוא אחת הגאוות הגדולות שלנו בעונה החולפת. שמחנו לראות אותו צומח ומתפתח ולכן זה הכי טבעי שהמסע המשותף שלנו ימשיך. ההישארות שלו משמחת את כולנו ואני בטוח שגם את האוהדים שלנו".