השר עמיחי אליהו
השר עמיחי אליהוצילום: ערוץ 7

שר המורשת עמיחי אליהו אמר היום (רביעי) בריאיון ל-Ynet כי הוא מציע לנשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לפגוש את שר המשפטים לוין.

לדבריו, "הרבה אנשים בארה"ב ניזונים מהשמאל הקיצוני. לכן, אני מציע לממשל האמריקני לשבת עם אנשים רציניים כמו השר יריב לוין שיודע להסביר את הדברים לעומק".

"בכל הקשור לקריאות להדחת היועמ"שית אמר כי "אם נראה שהיא לא מפרשת את הדברים בצורה נכונה, יכול להיות שנעזיב אותה. אני מקווה שהיא תהיה מספיק בוגרת ומספיק אחראית על מדינת ישראל להתפטר לבד".

דבריו של השר אליהו מגיעים בעקבות הטור של פרשן הניו יורק טיימס שכתב הבוקר כי לדעתו על ארה"ב לבחון מחדש את היחסים עם ישראל. לדבריו, בפגישה הצפויה בשבוע הבא בין הנשיאים ביידן והרצוג, הנשיא האמריקני צפוי להעביר מסר להרצוג כי האינטרסים של שתי המדינות התרחקו ושיש להעריך מחדש את הקשרים בין המדינות.

עוד טען בטורו אותה הערכה מחדש של היחסים לא תשנה את שיתוך הפעולה הצבאי והמודיעיני בין המדינות אלא תבחן מחדש את המשך התמיכה בישראל במוסדות הבינלאומיים.

"הערכה מחדש היא צורך חיוני לפני שישראל באמת תרד מהפסים". כתב פרידמן. "העובדה שביידן מוכן לאתגר את נתניהו לפני הבחירות בארה"ב, מרמזת על כך שהנשיא מאמין שמהלך כזה יהנה לא רק מהתמיכה של רוב האמריקנים, אלא גם של היהודים האמריקנים ואפילו של היהודים בישראל, והוא צודק בכל הנקודות האלה".

בהמשך תקף פרידמן גם את פעילות הממשלה בשטחי יו"ש ואמר שהרכב הממשלה והתנהלותה "שומטת באופן סופי את הפיקציה שישראל מעוניינת בפתרון שתי המדינות".

עוד טען בטורו כי בקרב דיפלומטים הנמצאים בקשר ישיר עם נתניהו "ישנה תחושה של הלם. הם מתקשים להאמין שביבי מרשה לעצמו להיות מובל באף על ידי אנשים כמו בן גביר, שהוא מוכן לסכן את יחסי ישראל עם אמריקה ועם משקיעים בינלאומיים, ושהוא אפילו מוכן להסתכן במלחמת אחים, רק כדי להישאר בשלטון עם חבורה של כלומניקים ולאומנים".