רביבו באירוע
רביבו באירועצילום: דוברות העירייה

בעיר לוד נערך טקס השקת גמ"ח אבלים וחפ"ק חירום לזכרו של מאיר אורן בן יפתח הי"ד שנרצח לפני כשנה וחצי בפיגוע באלעד, במוצאי יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל.

בחפ"ק של גמ"ח האבלים שהוקם על ידי "יחידה-360", יקבלו המשפחות האבלות סיוע בימי ה'שבעה', עם כיסאות נמוכים לאבל וגבוהים למנחמים, ספסלים ושולחנות וכן סידורים ועוד.

הנגרר עם חפ"ק חירום שנחנך בטקס ישמש כחדר בקרה של פעילות הצוותים בשטח תוך שיתוף פעולה עם שאר כוחות הביטחון וההצלה באירועי חירום ואיתור נעדרים. החפ”ק כולל ציוד תאורה, ציוד שטח ומחשוב מתקדם.

את המעמד שנערך בחזית בית עיריית לוד, כיבדו בנוכחותם: ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, רבה הראשי של לוד הרב שמעון מאיר ביטון, מפקד משטרת לוד סנ"צ ששי שלמה, חבר המועצה עמרי סער, יו"ר 'יחידה-360' ישראל מורגנשטרן והמייסד חזי שבקס, מפקד היחידה אלחנן רוט ומפקדי הצוותים של מרחב שפלה.

עליזה בן יפתח אמו של הנרצח, רעייתו נופר ואחיו שתרמו עבור הגמ"ח והחפ"ק שישמשו את משפחות האבלים בלוד, גזרו יחד עם המוזמנים את הסרט.

"אנו שמחים שהעיר לוד ממשיכה ומשתפת פעולה עם 'יחידה-360' וזאת אחרי פעילות רבה שעשינו יחדיו בתקופת הקורונה", אמר היו"ר ישראל מורגנשטרן.

יאיר רביבו הודה ל'יחידה-360' ולמשפחת בן יפתח על החסד שהם עושים ובכך מנציחים את בן משפחתם וסיפר על שיתוף הפעולה ההדוק של העירייה ומתנדבי היחידה לאורך כל ימות השנה בליווי משפחות, סיוע בזירות אסון ואיתור נעדרים.

רבה הראשי של העיר הרב ביטון בירך על היוזמה ואמר לראשי היחידה, "אתם יחידה מיוחדת שאכפת לה מכל אחד פה בעיר, יחידה צבאית של אהבת ישראל".