ראש הממשלה נתניהו ליד קבר אחיו יוני ז"ל
ראש הממשלה נתניהו ליד קבר אחיו יוני ז"לצילום: חיים צח, לע"מ

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בכפר סבא כתב אישום נגד צעיר בן 26 מכפר סבא בגין עבירה של סחיטה באיומים המופנית כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מכתב האישום שהוגש על יד עורך הדין אור ארבר עולה כי בחודש יוני האחרון, נערך בהר הרצל שבירושלים טקס אזכרה ממלכתי לחללי מבצע "צוק איתן" במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בסיום הטקס, פנתה איילת גולדין, אחותו של סגן הדר גולדין ז"ל, לראש הממשלה, והביעה בפניו את מחאתה על כך שגופתו של אחיה מוחזקת על ידי ארגון החמאס.

"באותו היום, צפה הנאשם בתוכנית טלוויזיה בה שודר קטע זה, והחליט להפנות איומים כלפי ראש הממשלה, במטרה להניע אותו לכבוש את רצועת עזה ולהחזיר את גופתו של גולדין ז"ל, ושבויים נוספים. בין היתר בגלל שגולדין ז"ל שימש כמדריך של הנאשם בתנועת נוער. בהמשך לכך, איתר הנאשם באינטרנט את מיקום קברו של סא"ל יונתן (יוני) נתניהו ז"ל, אחיו של ראש הממשלה, שנטמן בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, וכתב את המכתב הבא: "מה קורה יוני יגיבור? איך הולך לך שם למעלה? אה שכחתי, בטח אתה עומד במקום ואין יותר מדי לאן להתקדם. נתבקשתי להודיע לאחיך, פיפי נתניהו, שיש לו קצת זכויות או הרבה זכויות, אבל הם נגמרו. ומכאן, הר הרצל המקום הקדוש הזה, השעון מתקתק אחורה, עד לתאריך כ"ח בתשרי תשפ"ד בו אחיך, ה...., חושב שהוא יגיע לגיל 74. :) שיהיה ברור זה איום ממדרגה ראשונה, :) red alert level. המשימות שלך הם: א. לכבוש את עזה. ב. להחזיר את הגופה של המדריך שלי, הדר גולדין ואת יתר השבויים. ג. ...., ביבי, השעון מתקתק אחורה!!! :) נשארו לך קצת יותר משלושה חודשים וחצי", לשון כתב האישום.

עוד מפורט בו כי לאחר שכתב את המכתב, נסע הנאשים לחלקת הקבר של יוני נתניהו ז"ל והדביק את מכתב האיומים למצבה במטרה שדבריו יגיעו לראש הממשלה.

בבקשת הפרקליטות למעצר עד תום ההליכים נגד הנאשם, עמדה הפרקליטות על החומרה הנשקפת ממעשיו של הנאשם, וציינה כי "מעשיו בוצעו לאחר תכנון מוקדם, מוקפד ומחושב, באופן שיש בו כדי לפגוע בציבור וביסודות המשטר הדמוקרטי".