העתודה היום מול הגרמנים
העתודה היום מול הגרמניםצילום: FIBA.BASKETBALL

בפעם החמישית ברציפות. נבחרת העתודה של ישראל המשיכה היום (חמישי) את מסע הקסם שלה באליפות אירופה בכדורסל הנערכת בכרתים.

שעות מספר אחרי שחוללה סנסציה אדירה והדיחה את אלופת אירופה נבחרת ספרד במשחק לפנתיאון, המשיכה הנבחרת הישראלית בדיוק מאיפה שעצרה כששוב סיפקה משחק הגנה משובח שמירר את חייה של היריבה שממול, כשהפעם מדובר היה בנבחרת גרמניה.

הנבחרת הישראלית לא זכתה להרבה זמן להתאושש מהמאמץ הגדול שהיה כרוך בניצחון על אלופת אירופה נבחרת ספרד אמש, והראתה היום כי היא גם לא הייתה צריכה את זה בשביל לגבור בקלות על נבחרת גרמניה.

אחרי רבע ראשון צמוד, עצרה החבורה של אלעד חסין את יריבתה הגרמנית על 9 נקודות ברבע השני ועם יכולת התקפית מעולה ברבע השלישי ברחה ליתרון דו-ספרתי גדול שהפך את הרבע הרביעי והאחרון לחסר חשיבות ולפרוטוקול בלבד.

הפעם אל דני וולף שהמשיך לבלוט ואל נועם יעקוב, הצטרפו גם רון ציפר ויובל לוין שסיימו עוד משחק שיא עם 23 ו-18 נקודות בהתאמה.

הגרמנים שסיימו את שלב הבתים עם ניצחונות דחוקים על איסלנד וסלובניה ואמש הביסו את קרואטיה בהפתעה, לא היוו יריבים של ממש עבור הבחורים הצעירים של ישראל. זה נגמר עם 64:75 לזכות נבחרת העתודה של ישראל שמעפילה בפעם החמישית ברציפות לחצי גמר אליפות אירופה בכדורסל לנבחרות עד גיל 20.

בחצי הגמר במוצאי שבת תתמודד הנבחרת נגד המנצחת בין ליטא לבלגיה.

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר, ברך את הנבחרת הצעירה על ההישג כשאמר: "ההצלחה בספורט הישראלי נמשכת! ברכות ענקיות לנבחרת העתודה שלנו שכובשת את אירופה ומביאה אותנו לחצי גמר היורובאסקט עד גיל 20!".