צה"ל בג'נין
צה"ל בג'ניןצילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

הוועדה העממית בעיר אום אל-פחם ערכה קמפיין לגיוס כספים וציוד עבור תושבי השכונה העירונית בעיר ג’נין, המכונה מחנה פליטים, אשר נאלצו לעזוב את בתיהם במהלך פעולת צה"ל לא מכבר "בית וגן" שכוונה נגד תשתיות הטרור במקום.

אתר החדשות הערבי ישראלי "פנאט" וערוץ "הלא" מדווחים, כי הפעילים מטעם הוועדה העממית נסעו ברחובות העיר וביקשו מהתושבים המקומיים לתרום כסף וציוד עבור תושבי ג’נין.

בראיון ל"הלא" אמר עו”ד איהאב מחאמיד, ראש הוועדה העממית באום אל-פחם, כי מבצע איסוף התרומות נועד לסייע לתושבי העיר ג’נין, ומעבר לכך להעביר מסר בדבר הסולידריות והאחווה הקיימת בין תושבי שתי הערים.

מחאמיד שכינה את ג’נין "סמל הגבורה" אמר, כי "אום אל-פחם הייתה קיימת לפני הקמת המדינה והיא קרובה למחוז ג’נין, ואנו סבורים שיש לנו תפקיד לסייע לתושבי במחנה (הפליטים) ג’נין".

השקת הקמפיין התבצעה במהלך ארגון הפגנת סולידריות עם ג’נין, והשלב הראשון של הקמפיין הסתיים, וכעת נערכים להעברת התרומות לתושבי ג’נין באמצעות משלחת המייצגת את כל הזרמים באום אל-פחם", אמר מחאמיד.

לדבריו, נאסף סכום כסף נאה וציוד נדרש, אך הדבר החשוב ביותר הוא המסר המטמיע את חשיבות הפעילות הלאומית בנפשם של תושבי העיר.