יואב גלנט
יואב גלנטצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הביטחון יואב גלנט חושף הערב (חמישי) בביקורו בבאקו, בירת אזרבייג׳ן כי ישראל סיכלה מעל 50 ניסיונות של איראן לבצע פיגועים כלפי ישראלים ויהודים בעולם בשנים האחרונות.

תחילה התייחס גלנט לביקור במדינה: "הביקור באזרבייג׳ן מהווה עליית מדרגה משמעותית בשיח על המרכיבים השונים שיחזקו את מערכת היחסים בין המדינות. נפגשתי היום שלוש פגישות חשובות, בראשן פגישה עם נשיא אזרבייג'ן אלייב, עם שר ההגנה ושר הגנת הגבולות".

הוא סיפר על המפגש: "דנו בשיתופי פעולה חשובים בתחומים ביטחוניים, מודיעיניים ותעשייתיים. הביקור יביא לחיזוק היחסים האסטרטגיים ולהעמקת שיתופי הפעולה בשלל דרכים".

גלנט התייחס למאבק בגרעין האיראני ובניסיונות ההתבססות של איראן ברחבי המזרח התיכון: "איראן ניצבת במרכז סדר העדיפויות של מערכת הביטחון. בתקציב הרב שנתי עליו חתמנו לאחרונה הקצנו מיליארדים להתמודדות עם מעגל שלישי, כדי להיערך לכל דרך בה נמנע מאיראן נשק גרעיני צבאי".

לדבריו, "בג'נין, זיהינו עליה באיכות ובהיקף אמצעי הלחימה, זאת בעקבות מימון, הפצת ידע ושיטות לחימה של איראן, כדי להפריע ליכולת השליטה של ישראל בשטח. הוכחנו כי בכל מקום בו יהיה טרור נפעל בצורה התקפית ויוזמת".

"בפעולתנו בג'נין שינינו פאזה ופעלנו בריכוז מאמץ כדי להתמודד מול תשתיות הטרור והנשק הזמין באזור. כעת, יש לרשות הפלסטינית הזדמנות לעשות מה שמצופה ממנה, עם זאת - בכל מקום בו נצטרך לפעול, לא נהסס".

עוד אמר כי "האיראנים לא נטשו את הרעיון של ביסוס יכולת צבאית טרוריסטית בסוריה. בראייה של עשור לאחור, הפעילות שלנו למניעת העברת אמל"ח ונשק מפר איזון מצליחה. איראן לא מצליחה בחזון סולימאני, אנחנו נמשיך לפעול ככל שנדרש להרתיע את איראן וחיזבאללה ולסדוק את המשוואות".

השר חשף בדבריו: "בהנחיית המנהיג העליון, בשנים האחרונות איראן מובילה קמפיין טרור חובק עולם, בעל היקף חסר תקדים, הממוקד בישראלים וביהודים ברחבי העולם. מדובר בלמעלה מ-50 ניסיונות פיגוע בשנים האחרונות, חלקם הגדול כבר הגיעו לרמת בשלות גבוהה וסוכלו ברגע האחרון. בזכות מערכת הביטחון שלנו, בזכות שת"פ הדוק עם מדינות רבות, ובזכות ההבנה כי איראן היא איום עולמי - הכשלנו ניסיונות אלו והצלנו חיי אדם".

לסיום אמר: "המאבק הזה איננו פוסק. זה מאבק אחד בדרך לדבר הרבה יותר חשוב - והוא מניעת נשק גרעיני בידי הידיים הלא אחראיות והמסוכנות של איראן".