דניאלה וייס באירוע
דניאלה וייס באירועצילום: יח"צ

מאות פעילי התיישבות התכנסו השבוע לסעודת הודיה לרגל אישור החלטת ממשלה להקמת נקודת ההתיישבות ברמת ארבל בגליל, כינונה של ישיבת חומש במשכנה החדש וההתפתחות החיובית בנקודות התיישבות.

באירוע שנערך ברמת גלעד בשומרון השתתפו ראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן, הרב עוזיהו שרבף, משה זר, ד"ר חיים שיין, מירב והרצל חג'ג' הוריה של שיר הי"ד, יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס, צבי אלימלך שרבף, וראשי סניפי ליכוד.

במהלך האירוע הוענקו על ידי הרב עוזי שרבף, 'מפתחות ההתיישבות' לשתי משפחות שהתמסרו לארץ ישראל וחיות בתנאים קשים כדי ליישב את הארץ. משפחת ארליך מרמת ארבל ומשפחת חיים מאביתר.

באירוע הוכרזו יעדים להמשך פיתוח ההתיישבות ביהודה ושומרון ויצאה קריאה להמשיך בהתיישבות ממלכתית דרך ובשיתוף הממשלה.

יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס אמרה באירוע: "מניסיון חיים של כל המבחן הציוני אנחנו יודעים שהחלוצים הם אלה שמעוררים את הממשלות. המטרה שלנו היא התיישבות. עלינו החלוצים לפעול במסירות כדי לעורר את הממשלה".

יו"ר תנועת נחלה צבי אלימלך שרבף שיבח את הנוכחים על מסירות הנפש למען ארץ ישראל וסיפר על השלב הבא במסע: "סוללים את הדרך להתיישבות ממלכתית". הוא הסביר כי יש כיום ציבור גדול שתומך בהתיישבות ולוקח חלק וכן "הממשלה הולכת ונענית יותר". שרבף אמר כי הוא מצפה שהממשלה תצא עם תוכנית רחבה להקמת יישובים נוספים.

לדבריו, "הקורונה לימדה אותנו כשיש צורך לאומי אפשר להתגבר על הרבה מכשולים בירוקרטיים. הממשלה צריכה לקבל החלטה להקמה של מאות יישובים חדשים ברחבי ארץ ישראל. הרשות הפלסטינית והבדואים הולכים ומשתלטים על קרקעות, תוכנית הממשלה צריכה להיות מהירה".

ראש מועצת קרני שומרון, יגאל להב אמר: "השומרון ויהודה הם הפיתרון לכל הארץ בעניין הדיור. היישובים צריכים לגדול. הקריאה שלי לממשלת ישראל ולגופי ההתיישבות, תעבדו ביחד".

ד"ר חיים שיין אמר באירוע: "אנחנו זוכים לחיות בארץ ישראל. אתם שיושבים כאן, הנציגים של הגשמת החלום. הגבולות של ארץ ישראל נקבעים על פי המתיישבים, אתם אלה שקובעים את גבולותיה של ארץ ישראל".