עליזה בלוך, ראש עיריית בית שמש, התארחה באולפן ערוץ 7 לשיחה על הקדנציה שלה בראשות העירייה ועל הבחירות ההולכות ומתקרבות.

"מאוד ריגש אותי לקחת עיר שמייצגת את כל הפסיפס הישראלי והמגוון הדתי ולנסות לייצר מקום שכולם יכולים לחיות בו. זו העיר עם קצב הצמיחה הגדול ביותר וקלטנו בשנים האחרונות כ-50 אלף תושבים - כולל בנייה של כל הצרכים עבורם. במהלך הקדנציה הזו עבדתי עם שש ממשלות וביקשנו לרתום אותן להבין את האתגרים שלנו וגם בעבודה סיזיפית התאמצנו לתת לכל תושב את הצורך שלו", מספרת בלוך.

לשאלה מדוע החליטה להתמודד לקדנציה נוספת היא עונה: "אני מרגישה שאני באמצע העבודה ויש לי דברים שהתחלתי ואני רוצה להשלים אותם. בנינו מאות כיתות ואני רוצה להשלים את המלאכה. אנחנו בונים אזורי תעשייה ופארק הייטק ונמצאים בתחילת התהליך. הפקדנו תוכנית לבניית בית חולים בבית שמש - ואני רוצה לממש את זה. אין לי את הזכות המוסרית לעצור באמצע ולהגיד שאני הולכת לנוח. המחוייבות שלי לציבור היא לסיים את המשימה. הציבור יודע מה קרה בעיר ולדעתי הוא לא ירצה שזה ייעצר ויחזור לאחור".

לדבריה, סיכוייה טובים, משום שהיא לא מתייחסת למגזרים - אלא לאנשים. "בסופו של יום זו עיר שבה הדוגמה היא שמתייחסים אל התושב - פשוט כאדם. זה לא משנה מאיזה ציבור הוא בא, אלא נקודת המוצא היא שהאדם שחי בעיר צריך לקבל את כל השירות. אני בקשר עם כל המפלגות וכל התושבים ואני מקווה שהכל יהיה בסדר".

באחרונה התרבו הטענות של נציגי מפלגת דגל התורה בעיר נגד בלוך - אך לדעתה הן נובעות ממקום מאוד מסויים. "המטרה שלי היתה להחזיק קואליציה מקיר לקיר כדי שלא יהיה תושב שירגיש שהוא לא מיוצג. זו היתה התפיסה שלי כדי להגיד שכולם חלק מהכל. ברור שבחודשים האחרונים, אנשים צריכים להתבדל כי הם מתמודדים בבחירות וצריכים להסביר למה לבחור בהם ולא באחרים. זה טבעי שבתקופה הזו כל אחד צריך להסביר לציבור שהוא נלחם עבורו. אני לוקחת את הדברים בפרופורציות הללו. לא צריך להתרגש יותר מדי".

"הציבור הליטאי בבית שמש נמצא במקום מצויין. ברור שבתחילת הדרך הם הצטרפו אחרי שרוב התפקידים נלקחו ואולי זה גרם מעט מרמור. אני יכולה להגיד שחברי דגל התורה עשו עבודה מצויינת בכל תחום שהם לקחו אחריות. הציבור הליטאי קיבל יותר הקצאות מבעבר ואני חושבת שבסוף צריך להסתכל על התושב וזה הסיפור האמיתי", היא מסכמת.