נבחרת העתודה. שוב בגמר אליפות אירופה
נבחרת העתודה. שוב בגמר אליפות אירופהצילום: FIBA.BASKETBALL

הנקמה הושגה. נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל העפילה הערב בפעם הרביעית בחמש השנים האחרונות אל גמר אליפות אירופה בכדורסל עד גיל 20.

הנבחרת שעצם העפלתה לחצי הגמר רשמה שיא היסטורי כשהייתה לשניה בהיסטוריה שהעפילה אל חצי הגמר חמש פעמים ברציפות, נקמה הערב בנבחרת בלגיה שניצחה אותה בשלב הבתים ועם עוד משחק הגנתי מדהים הביסו אותם בדרך לשיא נוסף - הנבחרת היחידה שמעפילה לארבעה גמרים בחמש שנים.

כאמור, רק לפני חמישה ימים נפגשו נבחרות ישראל ובלגיה למשחק ביניהן במסגרת שלב הבתים של הטורניר האירופי, כאשר שם ניצחו הבלגים והנחילו לישראל הפסד מתסכל ב-16 נקודות הפרש שהביאו את ישראל לסיים את השלב המקדים במקום האחרון ולמפגש מול אלופת אירופה נבחרת ספרד בשמינית הגמר.

מאז, ישראל לא עצרה ואחרי שהדהימה כשהדיחה את ספרד, גברה גם עם גרמניה ברבע הגמר והערב נקמה בבלגים בחצי הגמר בדרך לגמר היסטורי גדול במיוחד עבורה.

כמו בכל משחקי הטורניר הנוכחי, גם הפעם דני וולף ונועם יעקוב היו גדולים מעל כולם ועם רבע שלישי אדיר בו הביסו את הבלגים בתוצאה 8:23, שייטה נבחרת העתודה של ישראל כל הדרך עד לגמר אליפות אירופה בפעם הרביעית בחמש השנים האחרונות, עם עם ניצחון מוחץ בתוצאה 46:67.

ההישג של הנבחרת הצעירה גדול עוד יותר בשל העובדה כי אף אחד, גם לא ראשי הנבחרת, האמין או חשב כי העפלה נוספת לגמר אליפות אירופה בכדורסל היא דבר אפשרי לאור סגל הנבחרת. ובכל זאת, השחקנים הצעירים הוכיחו כי השלם גדול מסך חלקיו וביחד אפשר לכבוש כל פסגה.

מחר ב-21:00 תפגוש ישראל את המנצחת בין המארחת יוון לצרפת בקרב על מדליית הזהב ובכך למעשה מבטיחה הנבחרת הישראלית מדליה שישית אי פעם, אחרי מדליות הכסף שהשיגו הנבחרות שלנו ב-2000, 2004 ו-2017 והזכיות הרצופות בזהב ב-2018 וב-2019.

ישראל מצטרפת אל ליטא בכל הקשור להופעות בגמר היורובאסקט עד גיל 20, כאשר רק ספרד עם יותר הופעות, 9 במספרן. אם תנצח בגמר, תשתווה ישראל לספרד, יוון וסרביה בטבלת שיאניות הזכיה עם מדליית זהב שלישית בתולדותיה.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר, ברך את שחקני הנבחרת על ההעפלה לגמר כשאמר: "אנחנו עדים לתקופה מופלאה של הספורט הישראלי, זו זכות גדולה לכהן כשר הספורט בתקופה המדהימה הזו!".

"מדובר בהישג ענק בכל קנה מידה. ברכות חמות לשחקנים המעולים ולמאמן המצויין שלנו על ההעפלה לגמר אליפות אירופה לצעירים עד גיל 20, כולנו מחזיקים לכם אצבעות ומאחלים לכם הצלחה במשחק מחר".

קלעו לנבחרת ישאל: דניאל וולף 17 ו-18 ריבאונדים (2 חטיפות), נועם יעקב 11, 6 ריבאונדים ו-6 אסיסטים, יובל לוין ורון ציפר 10 כל אחד, עידו הראל 6, יואב ברמן 5, דניאל גואטה 4 ו-6 ריבאונדים, נבו זומרפלד ואריאל אייזיק 2 כל אחד.