צבי סוכות בוועדה
צבי סוכות בוועדהצילום: דוברות

ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) השתתף היום (ראשון) בוועדת המשנה לענייני יו"ש בנושא הקליטה הסלולרית ביו"ש.

סוכות אמר לנוכחים כי "הקליטה הסלולרית ביהודה ושומרון היא לא עניין של איכות חיים אלא הצלת חיים דחופה", כלשונו.

הוא הצביע במהלך הדיון על כך שבאזור צומת תקוע שבו בוצע הפיגוע הבוקר יש קליטה סלולרית בעייתית וסיפר במהלך הדיון על הפיגוע שבו נרצח קצין המשטרה ברוך מזרחי הי"ד.

"בערב פסח 2014 תשע"ד הדס וברוך מזרחי יצאו מביתם במודיעין לכיוון קריית ארבע לליל הסדר עם ההורים. ברוך היה סגן ניצב במשטרה וראש יחידת הסייבר של משטרת ישראל, איתם ברכב היו 4 מ5 ילדי המשפחה".

לדבריו, "בשטח אין קליטה סלולרית בכלל, המחבל ימ"ש הודה בחקירה שבחר לבצע את הפיגוע דווקא שם כי אין שם קליטה. המשפחות הראשונות שחטפו ירי לא הצליחו לדווח וכשהגיעו למקום עם קליטה ודיווחו הם גם לא הצליחו לדווח כמו שצריך בגלל השיבושים בקליטה. כך שעוד לפני שמשפחת מזרחי עברה במקום עבר שם ג'יפ צבאי בגלל הדיווחים המקוטעים שלא ידע בכלל איפה לחפש את המחבלים, וכך זמן ארוך מאוד נשארו המחבלים בשטח עד לבואה של משפחת מזרחי".

סוכות הוסיף: "הדס ניסתה להתקשר למשטרה אבל אין קליטה. הדס איננה היחידה. מידי שבוע חווים הנוסעים בצירי יהודה ושומרון אירועי פח"ע (פעילות חבלנית עויינת) רבים. המחבלים שמכירים את הנקודות בהן אין קליטה סלולרית בוחרים לבצע את הפיגועים דווקא בנקודות הללו בידיעה שיקח זמן רב עד שידווחו עליהם והסיכוי להיתפס קטן משמעותית כך שיוכלו לפגוע במספר יהודים גבוה יותר".

"המספרים עצומים ואין משפחה ביהודה ושומרון שלא מכירה לפחות מישהו אחד שנפגע באירועי הפח"ע היומיומיים הללו. הקליטה הסלולרית בכבישי יו"ש איננה מותרות או איכות חיים. היא קודם כל דרך אפקטיבית למלחמה בטרור. היא מצילת חיים".

לסיכום אמר סוכות: "בצה"ל אומרים את זה, בהתיישבות אומרים את זה, במוקדי הביטחון ובמשטרה. השר סמוטריץ שר האוצר כבר החליט שהוא מתקצב ב-50 מיליון את הפרוייקט, גם משרד התקשורת וחברות הסלולר שותפות לעניין".

סוכות נופף בתמונת משפחת מזרחי ואמר לפקידי המנהל האזרחי והרשויות האמונות על התחום: "תראו את התמונה, ברוך מזרחי נרצח בין היתר כי לא הייתה קליטה במקום והצבא לא עצר בזמן את המחבלים, כל עיכוב בהתקדמות בעניין עלול חלילה לעלות בחיי אדם".