איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: דוברות

בדיון שהתקיים היום (ראשון) בועדת שרים לעניני חקיקה, אושרה הצעת החוק החוק להענקת חסינות לאנשי כוחות הביטחון שהגיש יו"ר סיעת עוצמה יהודית ח"כ יצחק קרויזר, בהתאם להבטחת הבחירות ולהסכם הקואליציוני של 'עוצמה יהודית'.

על פי הצעת החוק, אנשי כוחות ביטחון לא יישאו באחריות פלילית בניטרול פורץ והגנה על בסיס צה"ל, תחנת משטרה ושלל מקומות ביטחוניים.

בדברי ההסבר של הצעת החוק נכתב: "תופעה של פריצה לבסיסים צבאיים, למחסני נשק ולשטחי אש הפכה לתופעה נפוצה שמהווה חיזוק משמעותי לעבירות של פשיעה וטרור ומסכנת את שלום הציבור".

"על פי הנתונים הקיימים בצבא נגנבים מדי שנה אלפי כלי נשק מצה"ל ויתכן כי ההיקפים אף נרחבים יותר. מלבד עצם מחדל הגניבות, בצה"ל לא מתבצע מעקב מסודר ולא עלה בידי גורמי הצבא להתחקות אחר הנתונים ביחס לאמל"ח עד לשנת 2015, ועל פרטי כלי הנשק והמכלולים שנגנבו לפני 2013".

בן גביר אמר כי "הצעת החוק החשובה שאושרה הבוקר היא חלק מהפעילות והמדיניות אותה אני מוביל, והיא בהתאם להבטחת הבחירות שלנו ולהסכם הקואליציוני של סיעת 'עוצמה יהודית". הצעת החוק תאפשר הגנה רחבה על כוחות הביטחון שמקדישים את חייהם עבורנו. להסיר מהשוטרים ומהלוחמים את הכבלים מהידיים ולתת להם את היכולת להגן על עצמם ועלינו".