אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

כשהוא מקדים במאית השנייה את יריבו, זכה היום (ראשון) האצן הישראלי הצעיר בליסנג אפריפה במדליית זהב באליפות אירופה באתלטיקה.

מדובר בהישג היסטורי לאתלטיקה הישראלית, כאשר אפריפה הצעיר, סיים ראשון את תחרות הריצה למקצה של 200 מטר עם תוצאה של 20.67 שניות.

האצן הישראלי בן ה-19 שעלה לגמר מהמקום הראשון עם תוצאה של 21.14 שניות בחצי הגמר, פתח נהדר את מקצה הגמר באליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 23 ולמרות שהתקשה ביישורת האחרונה הצליח להקדים את יריבו רפאל בוג'ו במאית השנייה וסיים ראשון את ריצת הגמר.

אפריפה אמנם הפך לאצן הישראלי הראשון לזכות במדליית זהב, אך לא הצליח לשפר את שיאו האישי שעומד על 19.96 שניות, שיא ישראלי, כשגם במוקדמות רשם ריצה טובה יותר, עם זמן של 20.65 שניות אותן קבע אתמול.

אפריפה סומן עוד בתחילת התחרות כאחד הפייבוריטים לזכיה במדליית הזהב ועמד בציפיות ובגדול.

בכך, אפריפה מוסיף לעצמו תואר מכובד מאוד, לאחר שהוכתר לאלוף העולם לנוער במרחק הזה בקיץ 2022 ועם מדליית זהב עושה היסטוריה עבורו ועבור ישראל בכלל באליפות אירופה באתלטיקה.

למעשה, זו המדליה השלישית של ישראל בתחרות הזאת, כשקודמותה היו מדליית כסף של דימה קרויטר, הקופץ לגובה שזכה בה ב-2015, ומדליית כסף של טדסה גטהון, בריצת 10 ק"מ ב-2019.

זו לא מדליית הזהב היחידה בה זוכה היום ספורטאי ישראלי, כאשר גם גולשת הרוח שרון קנטור עמדה בציפיות וקטפה מדליית זהב בתחרות הקדם אולימפית במארסיי שבצרפת.

קנטור בת ה-20 שזכתה רק לפני כחודשיים במדליית הכסף באליפות אירופה בגלישת רוח, העפילה גם היא אל מקצה הגמר שלה מהמקום הראשון בשיוט המקדים ובגמר הובילה מהמצוף השני ולא הביטה עוד לאחור בדרך אל מדליית הזהב ההיסטורית שלה במקום בו יתקיימו בשנה הבאה תחרויות הגלישה של אולימפיאדת 2024. נדמה כי ישראל מגיעה לאולימפיאדה בזמן הנכון ואולי בדרך לרשום הישג אדיר במשחקים האולימפיים בשנה הבאה בצרפת.