מקצוע מכניס? אילוסטרציה
מקצוע מכניס? אילוסטרציהצילום: iStock

הקבצנות משתלמת כלכלית? בהראת ג'יין הוכתר לאחרונה בתור "הקבצן העשיר בעולם" לאחר שהונו הוערך בכמיליון דולר. ג'יין הרוויח את הונו משיטוט באזורים הומי אדם בהודו ובעיקר במומבאי ולמרות שעם השנים כבר רכש לעצמו נכסים, הוא עדיין ממשיך להסתובב ולקבץ נדבות.

לפי הדיווח בEconomic Times ג'יין עובד בכל יום בין 10-12 שעות ומרוויח קרוב לאלף דולר לחודש. עם השנים, ג'יין החל לרכוש לעצמו נכסים וכיום הוא גר בדירת שני חדרים משלו במומבאי בשווי של כ150 אלף דולר וכן הוא משכיר שתי חנויות שמניבות לו רווח של כ400 דולר בחודש.

על אף שג'יין עצמו לא רכש כל השכלה בילדותו, הוא הצליח בעזרת העושר שצבר לשלוח את ילדיו לבית ספר. לפי הדיווחים, משפחתו של ג'יין היו מעדיפים שיפסיק את הקבצנות ברחוב לאחר שהצליח להשיג הכנסות נוספות, אך ג'יין מתעקש לדבוק בעבודה הרגילה שלו.

ההכתרה של ג'יין כקבצן העשיר בעולם פרסמה אותו במהירות ברשתות החברתיות, כאשר רוב הגולשים זעמו על הציניות בה הוא ממשיך לגבות נדבות על אף עושרו. חלק מן המגיבים טענו כי לא ניתן לסמוך על קבצנים שמנצלים את טוב ליבם של העוברים ושבים, ומנגד היו גם כאלו שהתרשמו מיכולות ההתמדה של ג'יין שהשתקם כלכלית בזכות קיבוץ הנדבות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!