פרופ' אבי לוי
פרופ' אבי לויצילום: יח"צ

בשורה לתושבי חיפה והקריות. במקביל לעונת הרישום לתואר ראשון, תואר שני ותעודת הוראה שנמצאת בעיצומה, במכללה האקדמית הדתית לחינוך שאנן בחיפה משלימה בימים אלה את בניית היחידה ללימודי חוץ.

היחידה צפויה להתחיל את פעילותה במהלך חודש אוקטובר הקרוב ובשלב הראשון יפעלו בה 14 קורסים מגוונים. בין הקורסים שיילמדו ביחידה ניתן למצוא קאוצ'ינג והעצמה אישית, עיצוב פנים, הפקת אירועים, לטייל עם התנ"ך, חיזוק הקשר עם המתבגר ועוד. במכללה מדגישים כי הבחירה במנעד רחב של קורסים נועדה לפנות לקהל יעד רחב וקשת רחבה של גילאים ואוכלוסיות.

לפרטים על הקורסים ולהרשמה לחצו כאן

חלק מן הקורסים ביחידה הם קורסים להכשרה מקצועית אשר יקנו ללומדים אפשרויות תעסוקה חדשות או נוספות, ויזכו את העומדים בדרישות הקורס בהצלחה בתעודת הסמכה של היחידה ללימודי חוץ באקדמית שאנן. קטגוריה נוספת של קורסים הינם תוכניות העשרה חדישות שמותאמות לעידן הנוכחי בהם: עולם המדיה בעידן דיגיטלי, כלים פרקטיים להתמודדות עם מצבי היום יום בשיטת CBT, קיימות ויהדות, סטיילינג תרפי, קורס אימון מוחי למוגרים ועוד.

"בחודשים הקרובים אנו צפויים להשלים את הקמת המערך של היחידה ללימודי חוץ, מהלך שצפוי להעלות את האקדמית שאנן קומה נוספת, ציין פרופ' אבי לוי, נשיא המכללה. "לאחר ההצלחה בפיתוח וטיפוח המשנה החינוכית "מורנטור", שהצמיחה כנפיים בזכות בוגרים איכותיים שמשתלבים במערכת החינוך, אני משוכנע שהרמה המקצועית של היחידה תזניק את המכללה צעד נוסף ותבסס אותה כאבן שואבת לא רק צעירים וצעירות, אלא גם לקהלים נוספים".

כאשר נכנס פרופ' לוי נכנס לתפקידו לפני כשלוש שנים, הוא פעל להסיר את המחיצות והגדרות מבחינה מטאפורית בין המכללה לבין התושבים בשכונות הסמוכות, במטרה להעניק לתושבים טעימה מהידע האקדמי והרוח הרעננה והצעירה של הסטודנטים.

כיום, נחשבת האקדמית שאנן לאחד המוסדות האקדמיים שמקיימים קשר הדוק עם קהילות האזור, שבא לידי ביטוי בשלל יוזמות קהילתיות ופעילויות התנדבותיות, פרויקט שומעים חופשיים בקמפוס ואף הקמת יחידה ייעודית במכללה לקשרי קהילה.

"יזמנו פרויקטים משותפים, יצרנו חיבורים נכונים עם התושבים בכל שכבות הגילאים והפכנו את המכללה למתנ"ס משודרג עבור הקהילה כאן והרבה מעבר לכך" מתאר פרופ' לוי. "כל חווית הלימדה וערך המשפחתיות באקדמית שאנן יונקים מהחזון להכשיר מורנטורים לחיים. הצעדים הללו היוו את התשתית הרעיונית להקים יחידה ללימודי חוץ שתספק תוכניות, קורסים, סדנאות עם תוכן מעשיר ברמה מקצועית גבוהה מאוד", הוסיף.

מי שנבחרה לנהל את היחידה היא ד"ר חיה ילינק אשת חינוך עם ניסיון ניהולי רב, לשעבר מנהלת קריית החינוך בתיכון מקיף נשר וראש אגף החינוך בדליית אל-כרמל. "אנו רואים חשיבות רבה בפתיחת היחידה ללימודי חוץ, אשר תיתן מענה לביקוש הקיים באוכלוסייה להתפתחות מקצועית ולהעשרה אישית", ציינה ילינק. "בנינו שלד איכותי לקורסים במחירים אטרקטיביים, שמעל לכל יאפשרו למידה מקצועית, יישומית, מעמיקה וחווייתית שבין היתר תחשוף את המשתתפים לעדכונים עכשוויים בתחומים השונים".

לדבריה, המצוינות האקדמית והמעטפת הלוגיסטית של האקדמית שאנן מעניקות ליחידה רוח גבית חשובה, וחלק נכבד מסגל המרצים במכללה אף ילמד בה. "המרצים ביחידה ללימודי חוץ הם בעלי רמה מקצועית גבוהה ומביאים עמם ניסיון רב שנים. אני מודה לאקדמית שאנן על האמון והזכות להוביל את היחידה".

לפרטים על הקורסים ולהרשמה לחצו כאן