הרב מיכאל קפאח אביו של אלראי שנפצע בפיגוע בצומת תקוע מספר לערוץ 7 על מצבו של בנו.

"המצב מוגדר יציב ב"ה. אתמול הוא עבר ניתוח לא פשוט, הוציאו לו קליע ורסיסים והוא עדיין בחדר התאוששות. אנחנו מדברים איתו והוא מתקשר ובהכרה", הוא אומר.

הרב קפאח מציין כי "לאחר הפיגוע היה חשש שהמצב חמור. נסענו ממירון בה אנחנו מתגוררים לירושלים נסיעת נצח, אל הבלתי נודע. כשהגענו הוא כבר היה בתוך הניתוח ויצא מסכנת חיים. מאז המצב רק הולך ומשתפר".

בפיגוע נפצעו באורח קל גם בנותיו של אלראי, הנכדות של הרב מיכאל קפאח. "הנכדות עברו טיפול ראשוני ואתמול אחר הצהריים חזרו הביתה. מבחינה פיזית הן בסדר, אבל כמובן שהן ראו מראות לא פשוטים, עברו טראומה לא קלה ואני מניח שעוד יזקקו לטיפול. הן לא דיברו הרבה וגם לא רצינו להקשות עליהן מכיוון שמדובר בילדות צעירות בנות 12.5 ו-9. הן רק סיפרו שראו את אבא במצב לא קל והרגענו אותן ואמרנו להן שמצבו הרבה יותר טוב".

למעורבותו של בנו בפיגוע יש משמעות נוספת, שכן הוריה של תמר, רעייתו של אלראי, נרצחו בציר כיסופים לפני 18 שנים - רגע לפני העקירה מגוש קטיף. "הפיגוע שבו נהרגו דב ורחל קול, ההורים של תמר כלתנו, כשלושה שבועות לפני הגירוש זה אירוע שנוכח מאוד במשפחה, מאוד משמעותי. לפני קצת יותר משבוע בצום שבעה עשר בתמוז היה יום האזכרה שלהם. נזכיר שהנכדה הגדולה קרויה רחל על שם הסבתא שנרצחה בפיגוע. כמובן שהפיגוע הזה מחזיר אחורה - אבל אנחנו שמחים שהפעם זה הסתיים אחרת".

הוא קורא לחזק את הביטחון ולייצר כבישים בטוחים לאוכלוסייה היהודית כתשובה לפיגוע. "בשבת האחרונה היינו אצל אלראי, חזרנו הביתה במוצאי שבת בשעת לילה מאוחרת ובבוקר קיבלנו את הידיעה. ראינו בשבת אנשים שמחים, אנשים שמחוברים למקום, אנשים שיודעים מדוע הם גרים שם, בדיוק עסקנו בשאלה מדוע אין באזור שלהם כביש עוקף".

"אני חושב שכל תושבי מזרח גוש עציון צריכים לקבל את הביטחון שמגיע להם ושיגיעו בשלום הביתה. כביש נורמלי, כביש הגיוני, כביש סביר להגיע הביתה למחוז חפצם בשלום", הוא מוסיף.

ויש לו משהו חשוב נוסף לומר לעם ישראל כולו. "אני רוצה לומר מסר שהוא חשוב: כל מי שמכיר את אלראי יודע שהוא אוהב את כולם, וגם בתפקיד שלו במסגרת ההתנדבות שלו במד"א יצא לו לעסוק בהצלת הרבה אנשים. המקרה הזה רק מחבר ומזכיר לנו, בימים הלא פשוטים הללו כשמדברים על פילוג בעם, מי האויבים ומי האחים. אנחנו צריכים לזכור את האמת. לאויבים לא משנה מה הדעות של כולנו - וזה לקח חשוב מאוד מהעניין. אני אומר בכוונה את הדברים כי אני בטוח שזה מה שחושב אלראי וחשוב לי לומר את הדברים גם בשמו".