תיעוד המעצר
תיעוד המעצרצילום: דובורת המשטרה

שוטרי מחוז צפון עצרו הערב (שני) חוליית מציתים שהציתה לפנות בוקר את המתבן בכפר שמאי וגרמו למותם של מספר סוסים.

כוחות משטרה הפרוסים בצפון במסגרת ההערכות המיוחדת למאבק בתופעת גביית דמי חסות הוזנקו לפנות בוקר, בעקבות הודעה על הצתה של מתבן בפנסיון לגידול סוסים בכפר שמאי.

מחקירה ראשונית עולה כי החשודים פרצו לפנסיון לגידול סוסים במהלך הלילה כשאחד מהם רעול פנים, והציתו את המקום. כתוצאה מההצתה מתו ארבעה סוסים ונגרם נזק רב.

השניים, בשנות ה-20 לחייהם, תושבי הכפרים סלאמה וכמאנה, נעצרו ויובאו מחר במהלך הבוקר לבית משפט השלום בקרית שמונה, לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

רב ניצב קובי שבתאי מפכ"ל המשטרה אמר כי "מדובר בארוע חמור שבו מצאו את מותם מספר סוסים כתוצאה מהצתה מכוונת נפעיל את כל הכלים העומדים לרשותינו על מנת לפענח ארוע חמור זה עד כה נעצרו 2 מעריכה החשודים במעשה נמשיך להיאבק בתופעת הפרוטקשין לציין כי ארוע זה מצטרף להצלחות נוספות של משטרת מחוז צפון בתפיסת חשודים בגביית פרוטקשיין: בחצי שנה האחרונה, חמש חוליות המונות 20 חשודים נעצרו, וכנגד חבריהם הוגשו כתבי אישום".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר: "תופעת הפרוטקשן היא תופעה חמורה, אנחנו מתמקדים בטיפול בתופעה הזאת, אני מודה למפכ"ל על הפעילות הנחושה והמהירה לתפוס את אותם עבריינים. ידע כל גובה פרוטקשן - המשטרה תגיע אליו".

ניצב שוקי תחאוכו מפקד מחוז צפון: "המחוז הצפוני שם את הלחימה בדמי החסות בעדיפות עליונה. בחודשים האחרונים הייתה פגיעה משמעותית נגד עבריינים וכנופיות שעסקו בגביית דמי חסות. היום חטפנו אירוע מצער, אך הצלחנו לתפוס את החשודים תוך מספר שעות. נמשיך לפעול בנחישות ולפגוע בכנופיות עד שנחסל את התופעה".