ארכיון
ארכיוןצילום: FLASH90

אחיו של היהודי שגופתו אותרה במטע תמרים בבקעה אומר כי המשפחה השכולה משוכנעת כי מדובר בפיגוע טרור. "הוא נרצח באכזריות רבה. אנחנו עדיין מאמינים שרק מחבל יכול ככה להתעלל בגופה".

"הוא למד תורה", סיפר אחיו. "בסוף השבוע שעבר הוא התקשר ואמר שהוא נסע לצפון, ואז חוזר הביתה. הוא לא יצר קשר ולא ענה לטלפונים שזה מאוד חריג אצלו, ובאמצע השבוע שעבר התחלנו לדאוג שחלילה קרה לו משהו".

"ביום חמישי האחרון הגיעו שוטרים, אמרו שאחי נעדר ולא הוסיפו כלום מעבר לכך. אפילו לא אמרו לנו שנמצאה גופה בבקעת הירדן ונשלחה לזיהוי. רק דרך הצלבות מפרסומים בתקשורת הערכנו שזה הוא, כשהתפללנו שאנחנו טועים ובכל רגע הוא יחזור הביתה".

בני המשפחה עדיין סבורים שמדובר בפיגוע: "רק מחבלים יבצעו רצח אכזרי שכזה. זה לא נשמע הגיוני שיהודי יעשה דבר כזה. הנרצח היה בן אדם טוב. הוא תמיד היה אופטימי. היית יושב איתו בספסל בחצר והוא היה מספר לך שהכול טוב והחיים יפים. אין סיכוי שיבואו לפגוע בו ככה על משהו רע שהוא עשה, לא יכול לקרות, אין סיכוי".

מוקדם יותר היום התיר בית משפט השלום בירושלים כי נחקר חשד לרצח על רקע פלילי, במסגרת הפרשה. בית המשפט התיר לפרסם כי בפרשה גם נעצר חשוד, יהודי, שפרטיו - כמו יתר פרטי החקירה - אסורים בפרסום.

הנרצח הוא אב לשלושה ילדים שלאחרונה לא עבד. הוא הובא למנוחות אתמול, והותיר אחריו גם הורים וחמישה אחים. נציין כי הגופה נמצאה על ידי פלסטינים, והמשטרה הפלסטינית העבירה אותה לידי משטרת ישראל.