פשפשים
פשפשיםצילום: FREEPIK

ללא ספק לילה לא קל עבר עליכם, התעוררתם עם לא מעט גירודים אדומים על העור.

ניסיתם להבין מי אלה אותם חרקים או מעופפים שביצעו בכם את זממם וראיתם לא מעט כתמים מוזרים על המזרן שלכם – ככל הנראה שאתם מתמודדים עם מזיק שרוב משקי הבית לא היו רוצים לראות אותו בביתם – פשפשי המיטה. מדובר בחרקים זעירים אשר מוצצים דם, מתרבים בקצב מהיר ויכולים להפוך את השינה שלכם לסיוט.

יחד עם זאת התמודדות בצורה נכונה עם המזיקים הינה אפשרית אך דורשת מעט מקצועיות ומיומנות, ריכזנו עבורכם מספר נקודות שיעזרו לכם למנוע את פשפשי המיטה ולהחזיר את השינה האיכותית שלכם בחזרה.

מניעת פשפשי מיטה

אי אפשר להפריז בחשיבות של מניעת התפשטות פשפש המיטה . חלק מרכזי מכך הוא שמירה על בית נקי ומסודר, מה שמפחית מקומות מסתור פוטנציאליים. יתר על כן, איטום סדקים וסדקים בקירות וברהיטים משמש כמחסום פיזי מפני מזיקים אלה. לא פחות חשוב הוא בדיקה קפדנית של רהיטים יד שנייה לפני הכנסתם פנימה, שכן פריטים אלה יכולים לפעמים להכיל פשפשי מיטה.

ההגנה חלה גם על אזור השינה שלכם. השתמשו בכיסויי מזרן וכריות ספציפיים שנועדו לעצור פשפשי מיטה. הקפידו על שגרה קבועה של כביסה וייבוש המצעים שלכם בחום, תהליך שהורג את כל החרקים הקיימים.

לעיתים גם נסיעות לחו"ל ובארץ יכולות להוות עבורנו סיכון, לכן אנחנו נרצה להיות ערניים תמיד כאשר אנחנו נמצאים במקום לינה שהוא מחוץ לבית – צימר, בית מלון במטרה למנוע מקרה בו אנחנו מביאים פשפשי מיטה יחד איתנו.

בדיקת פשפש המיטה

אם אתם רואים סממנים לפשפש מיטה או שיש לכם ספק ולו הכי קטן אנחנו ממליצים לכם לבדוק מגוון רחב של סממנים אשר עשויים להעיד על מצב בו פשפש המיטה נמצא אצלכם. התעלמות מן הסימנים עלולה להסלים את הבעיה ולהפוך אותה למטרד של ממש – ריכזנו עבורכם מספר סממנים:

סימנים פיזיים ושיטות בדיקה

סימנים פיזיים של פשפשי מיטה כוללים כתמים קטנים וכהים על המצעים, המייצגים את הצואה שלהם, ומשירים עורות או ביצים סביב מסגרות מיטה או אזורים נסתרים. מקומות מסתור נפוצים הם תפרי מזרן, מסגרות מיטה וסדקים ברהיטים. פנס וזכוכית מגדלת יכולים לסייע בבדיקת אזורים אלה.

טיפול בפשפש המיטה

האפשרות להתמודד עם פשפשי מיטה יכולה להיות מרתיעה, אך נקיטת גישה שיטתית לטיפול יכולה להוביל להצלחה. התחילו בשאיבת אבק מכל פינה בבית. יש לכבס בגדים ומצעים ב60 מעלות על מנת להרוג אותם.

ניקוי בקיטור ותרסיסי חרקים

ניקוי אדים של המזרן ורהיטים אחרים, מכיוון שחום הוא דרך בטוחה לחסל מזיקים אלה. תרסיסים או אבקות לפשפש המיטה הזמינים באופן מסחרי יכולים לשמש גם לטיפול באזורים הפגועים. כמוצא אחרון, שקלו טיפול תרמי מקצועי, הכולל העלאת הטמפרטורה בביתכם לרמה שתמגר את פשפשי המיטה. יחד עם זאת מאחר ומדובר במטרד של ממש איננו ממליצים לגשת אל המלאכה ללא בעל מקצוע בעל ניסיון בתחום.

החשיבות בעבודה עם בעל מקצוע המתמחה בתחום

כאשר אנחנו מדברים על פשפש המיטה אנחנו מדברים על חרק אשר יכול להפוך את חיינו למטרד. אנחנו רואים חשיבות בעבודה עם בעל מקצוע המתמחה בתחום אשר יאפיין את המצב בו אתם נמצאים, את סוג פשפש המיטה שנמצא אצלכם ויעבוד עם הטכניקות המובילות ביותר לשם הדברת פשפש המיטה שלכם.

אמרתם הדברת פשפש המיטה – אמרתם אביה הדברות