מהומה בועדת החוקהערוץ הכנסת

מספר יועצים פרלמנטריים של חברי כנסת ממפלגת העבודה התפרצו הערב (רביעי) במהלך ההצבעות על צמצום עילת הסבירות בוועדת החוקה וקראו קריאות נגד היו"ר שמחה רוטמן.

אנשי משמר הכנסת שהבחינו במתרחש הוציאו אותם במהירות מהמקום.

יו"ר הכנסת אמיר אוחנה הגיב לאירוע והינחה את קצין הכנסת להרחיק את היועצים שהתפרצו לוועדה ממשכן הכנסת עד לסוף כנס הקיץ.

במכתב ששיגר הערב קצין הכנסת, ניצב יובל חן, לחברי הכנסת גלעד קריב, מירב מיכאלי ונעמה לזימי מעסיקיהם של היועצים המעורבים, קבע קצין הכנסת כי מטרת "ההתפרעות שתוכננה מראש הייתה להביא לשיבוש ואף להפסקת ההצבעות" וכי "מדובר באירוע חמור חסר כל תקדים שאין לעבור עליו לסדר היום".

ועד היועצות והיועצים הפרלמנטרים בכנסת פרסם הודעה בה נאמר: "אנו מגנים בכל תוקף את ההתפרצות הערב של מספר יועצים בועדת החוקה של הכנסת כלפי יו"ר הוועדה. אין זה מתפקידנו להפריע לעבודת הכנסת וחובה עלינו לכבד את נבחרי הציבור גם אם אנחנו לא מסכימים עם דעתם".

"במהלך השנתיים האחרונות פעלנו יחד, יועצים מכל סיעות הבית בהצלחה רבה לעלות את שכר היועצים, לשפר את תנאי עסקתם ומעמדם במשכן תוך כדי חברות וכבוד רב בין כולם. לצערנו, קומץ שולי בחר להוציא שם רע למקצוע, בזמן שהיועצים עובדים במסירות על מנת לעזור לחברי הכנסת לעשות את עבודתם בהצלחה למען הציבור הישראלי", לשון הודעת הועד.

מנגד, יו"ר מפלגת העבודה ח"כ מרב מיכאלי, הביעה תמיכה בהתנהלות היועצים הפרלמנטריים של חברי המפלגה.

"גאה ביועצות וביועצים הפרלמנטריים של סיעת העבודה. הם עושים לילות כימים בכנסת ורואים מקרוב איך הקואליציה מחרבת את הדמוקרטיה הישראלית ומפוררת את העתיד שלהם כאן ונמאס להם לשתוק. ‏בוועדה של רוטמן אין להם זכות דיבור – אבל את זכות הזעקה אי אפשר לקחת מהם. הצעירים והצעירות הללו הם שדרת ההנהגה העתידית של מדינת ישראל והם לא יתנו לקואליציית הקיצוניים הנוכחית לדרדר את ישראל לתהום. ‏כולנו מאחוריכןם", כתבה מיכאלי בטוויטר.

מהומה בוועדת החוקה: יועצים ממפלגת העבודה ניסו להפריע להצבעותללא