עולם המשחקים
עולם המשחקיםצילום: עולם המשחקים

מגרשי הפאדל חווים פריחה אדירה בכל רחבי העולם, וזה כבר מזמן לא סוד שמשחק הפאדל הולך להיות הדבר הבא בעולם הספורט והפנאי. המשחק החדשני והמרענן משלב אלמנטים ספורטיביים רבים כגון תחרותיות, אינטראקציות חברתיות, הגברת הבטחון העצמי, חוסן מנטלי ועוד. אז מה כל כך מושך במשחק הזה? למי הוא מתאים? היכן אפשר לשחק כיום פאדל בארץ? פנינו לסער סטיל, ממנהלי מועדון טופ פאדל , בתקווה שישפוך מעט אור על תחום מעניין זה. 

כמה מילים על משחק הפאדל

משחק הפאדל הומצא במקסיקו לפני קרוב ל-50, ובמהלך השנים הוא התפשט למדינות נוספות. לפני כעשרים שנה חדר המשחק למדינות אירופה, ומשם הוא הופץ לכל רחבי העולם. חוקי המשחק מתבססים במידה רבה על משחק הטניס, אולם ישנם מספר מודיפיקציות ההופכות את המשחק לעממי יותר, ומסייעות להנגיש אותו לכל סוגי האוכלוסייה. המשחק משוחק באמצעות מטקות קשיחות העשויות קרבון או פיברגלס, והוא מתבצע בזוגות, כך שבמשחק מעורבים 4 אנשים בכל רגע. בנוסף לשינויים אלה ישנם עוד מספר שינויים והתאמות, כאשר המרכזי שבהם הוא גודל המגרש אשר צומצם לשטח של 10X20 מטרים בלבד. 

מצב הפאדל בישראל

בישראל כיום חווה משחק הפאדל פריחה של ממש, וישנה התעניינות הולכת וגוברת של הציבור כולו לשמוע ולהתנסות במשחק מרענן זה. אחד המועדונים המובילים בארץ בכל הנוגע למשחק הפאדל הוא מועדון "טופ פאדל", אשר מחזיק כיום בארבעה מגרשים בהרצליה, שני מגרשים בחיפה, וחמישה מגרשים חדשים בנתניה שנבנו בשנה האחרונה. חושבים שהגענו לשיא? תחשבו שוב... "הצפי שלנו, ושל חברות הפאדל המתחרות, הוא שבשנתיים הקרובות ייבנו בישראל עוד עשרות מגרשי פאדל חדשים", טוען סער, "הנחה זו מתבססת על הביקוש ההולך וגובר בקרב הציבור הרחב למשחק הפאדל, וכן בעקבות פניות של עיריות ושל גופים פרטיים רבים, המבקשים מאיתנו לבנות מגרשי פאדל ציבוריים ופרטיים". 

מה הופך את משחק הפאדל לכל כך אטרקטיבי?

הפריחה הגדולה שחווה משחק הפאדל היא תופעה ייחודית בספורט העולמי, ודומה שאין משחק שהתפשט במהירות כזו בכל רחבי העולם. כששאלנו את סער את השאלה הזו, השיב: "בהשוואה לטניס, משחק הפאדל דורש הכשרה קצרה יותר, והוא נחשב לעממי ופשוט יותר, בדומה למטקות בים. כמובן שאנשים בעלי זיקה לטניס עשויים להזדהות ולהתחבר למשחק בקלות, אולם הוא מתאים לכל האוכלוסייה ולכל האנשים. בנוסף, הפאדל משוחק בתצורה של זוג נגד זוג, כך שהמשחק כולל אינטראקציות חברתיות, והוא מאפשר לחברויות מיוחדות להירקם על המגרש. אופיו המיוחד של המשחק גורם לאנשים להתמכר אליו בכל מובן המילה – אנשים רבים מגיעים אלינו למועדון שלוש-ארבע פעמים בשבוע, ואף יותר".

טופ פאדל צמח אל תוך מועדון סטיל טניס – תבוא תבין

מועדון סטיל טניס הוקם על ידי רון סטיל ומשפחתו. רון, מאמן טניס מנוסה ומקצועי אשר אימן בעברו עשרות ספורטאים מקצועיים, ואף אימן את נבחרת ישראל. בנו של רון, סער, הצטיין אף הוא בטניס בעברו, ואף היה מדורג בטופ 1,000 העולמי. כיום מנהלת משפחת סטיל את מועדון טופ פאדל, המעמיד לרשות הציבור מעל ל-10 מגרשי פאדל מקצועיים להשכרה בהרצליה ונתניה. כמו כן, סטיל טניס בנו שני מגרשי פאדל בחיפה, המשמשים את מרכזי הטניס בישראל.

בנוסף, במועדון מועברים חוגים קבוצתיים ופרטיים, הפונים לכלל האוכלוסייה ולכל הגילאים. במהלך השנה מתקיימות במועדון טופ פאדל תחרויות לחובבנים ולמקצוענים, ובמתחם פועלת חנות המשווקת ציוד פאדל מקצועי לכל דורש.