מפקד חיל האוויר תומר בר
מפקד חיל האוויר תומר ברצילום: דובר צה"ל

מאות טייסים במילואים נערכים להודיע בסוף השבוע על החלטתם להפסיק לשרת המילואים במחאה נגד חקיקת צמצום עילת הסבירות, כך דווח בכאן חדשות.

על פי הדיווח, כ-500 טייסים מתכוונים להודיע כי הם מסרבים להמשיך בשירות המילואים במצב הנוכחי באמצעות הגשת מכתבים אישיים למפקדיהם.

עוד דווח כי קבוצת הטייסים, מתכננת לקבל את החלטה ביחד, וחבריה מנהלים היום דיונים קדחתניים.

עד כה, כ-100 טייסים במילואים הודיעו על סרבנותם להמשיך ולשרת, בנוסף לכ-160 קציני במטה חיל האוויר.

בחיל קיימו בשבוע החולף שיחות עם חלק מהטייסים באמצעות מפקדי הטייסות, אך גורם שנכח באחת הפגישות תיאר אווירה קשה בחדרים הסגורים ומשבר אמון גם בעקבות השיח נגדם.

אתמול הזהיר מפקד חיל האוויר אלוף תומר בר כי האמירות הקשות כלפי הצבא פוגעות בלכידות.

"מודל השירות בחיל האוויר עובד בצורה מצויינת כבר 75 שנה. מילואים וסדירים, טכנאים וטייסים, 'ירוקים וכחולים'. המודל הזה מאפשר את המטרייה האווירית שהיא ביטחון אזרחינו. אם נמשיך לפגוע בכך - ייקח שנים לשקם זאת. אני חש אחריות כבדה על הכתפיים - העניין שלי הוא בכשירות ולכידות החיל ובעמידה במשימות הכבדות שמוטלות עליו. בשבועות ובימים האחרונים החיל ממשיך לפעול בכל הזירות ובאירועים מבצעיים משמעותיים ביותר", הוסיף בר.

"אני עומד לאורך כל הדרך על עקרון המשך ההתייצבות ואמשיך לעמוד עליו. לחיל אתגרים רבים ואין לנו את הרשות לא לעמוד בהם. כל הפעולות שחיל האוויר מבצע תואמות לערכי צה"ל, ומתקבלות בידי הגורמים הרלוונטים לכך משיקולים מבצעיים בלבד".