השר איתמר בן גביר
השר איתמר בן גבירצילום: דוברות שב"ס

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר עורר במוצאי השבת סערה כשצייץ בטוויטר: "שבוע טוב, בר הסלטים פתוח".

הדברים התייחסו לאמירה של בן גביר בראיון ב'כיכר השבת' השבוע לפיהם "החוק לצמצום עילת הסבירות הוא הוא רק הסלטים שפותחים את התיאבון" וכי יש צורך בהמשך חקיקת הרפורמה המשפטית.

ח"כ אלי דלל (הליכוד) הגיב על הציוץ: "עם ישראל נמצא במחלוקת כואבת. אנחנו בימים מורכבים בהם ישנם המוני אזרחים מודאגים. כולנו אחים ואני אוהב את כל אזרחי ישראל ואת המוחים כנגד הרפורמה אהבה גדולה. משרתי ציבור צריכים לזכור כי הם מייצגים את כל אזרחי ישראל ויש עליהם חובה להרגיע ולא להתסיס. ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית!"

ח"כ דן אילוז הוסיף: "אלה בדיוק המילים שלא צריך לכתוב. אנחנו נעביר את הרפורמה. בגאווה ובשמחה. אני עמל יותר מעשור על הנושא. אבל חלק גדול מהעם שלנו כואב כרגע. כואב שלא בצדק לדעתי, אבל כואב. לא מדובר רק על הסרבנים או על תלמידי אהוד ברק. מדובר בחלק משמעותי של העם, ציוני בכל ליבו ושממשיך לשרת במילואים. הוא פשוט דואג ומפחד. אנחנו צריכים לחבק אותו, לא לשים לו אצבע בעין. קצת רגישות לא תזיק. קצת אהבת ישראל, במקום שמחה לאיד, לא תזיק".

טוביה סמוטריץ' אחיו של שר האוצר תקף את בן גביר: "כבר אמרתי ואומר זאת שנית: לא אצביע שוב לשום רשימה שאיתמר בן גביר יהיה חלק ממנה. מי שאני ואני ואני גובר אצלו על כל אחריות לאומית לא ראוי לקבל את קולי בבחירות!".

ח"כ מתן כהנא מהאופוזיציה תקף: "איזו אטימות. איזה נתק. חצי מהעם מתאבל, צבא העם מתפרק, אבל יש מי שדחוף לו לתקוע אצבע בעין. ממשלה רעה שמובלת ע"י קיצוניים לתהום. רק ביחד ננצח".

מאוחר יותר צייץ בן גביר "אין לי ארץ אחרת, אין לי אחים אחרים, אבל, אסור להיכנע לבריונות, אסור להתקפל בפני איומים, גם כשאלו האחים שלנו! יש כאן ניסיון אדיר לסחוט את הממשלה הנבחרת ולהביא לכאוס מוחלט בו מי שמקבל את ההחלטות הם לא נבחרי הציבור. כולנו אחים אבל בהחלט לא מתקפלים. לא מתנצלים. מחוקקים".