יואב קיש
יואב קישנועם מושקוביץ', דוברות הכנסת

שר החינוך יואב קיש תקף היום (ראשון) בריאיון לרדיו 103FM את הסרבנים ואמר כי יש טייסים שיוכלו להחליף את אלו שהודיעו שלא יתייצבו למילואים.

"יש הרבה מאוד שימשיכו לטוס, שלא מכניסים את הצבא לפוליטיקה", אמר קיש בהתייחס לטייסים שהכריזו שלא יתנדבו למילואים.

עוד טען: "אין לימין שום אפשרות מלבד להעביר את החוק. לא יכול להיות שקבוצת אנשים עם חולצות בצבע זית ינהלו את המדינה. צמצום עילת הסבירות לא תעשה פה חורבן בית ולא דיקטטורה.

החשש הוא מה יקרה הלאה. מצפה מכולם לעשות פאוזה ולהירגע. החוק יעבור, ניכנס לשיח, אסור לנו להכניס את הצבא לפוליטיקה ואסור לימין לוותר על החקיקה כי המשמעות היא שהדמוקרטיה נמחקה".

בהמשך הוסיף כי "יש מוטיבציות להוביל למשבר בכוח, אנחנו לא במקום הזה. הלכנו באירוע בכל הכוח, זה נבלם. הייתי בשיחות, ראינו שבנושא עילת הסבירות הפערים לא רחוקים. כשרצינו להמשיך עם זה, לפיד וגנץ פוצצו את השיחות. זה לא יהיה דרמה אם זה יעבור. לא נלך למתווה קיצון, נלך למקום בו אנו מקשיבים לצד השני.

גם בפסקת ההתגברות יש צעד אחורה. כמה הימין הוכיח שהוא המבוגר האחראי, בסוף אחים אנחנו. מצד שני לא יהיה מצב בו נוותר על כל מה שאנחנו רוצים לעשות. לא תהיה התגברות ברוב של 61. על זה ויתרנו".

לסיום אמר קיש: "פגיעה לא תהיה ביום אחד. החוק יעבור מחר, כך אני מאמין, אסור לנו להתקפל, יעברו יומיים-שלושה ויראו שלא קרה שום דבר לדמוקרטיה. מי שמתחיל לחתום על הפסקת התנדבות - איש קיצוני. אותם אנשים גם לא יחזרו לטוס כנראה".