משתתפי הצעדה
משתתפי הצעדהצילום: באדיבות המצלם

מאות אנשי מילואים צעדו הערב (ראשון) מרחבת הבימה בתל אביב לעבר גשר הקריה בצעדה תחת הסיסמה "מילואים ללא תנאים, שומרים על הבית ונאמנים לרוח צה"ל".

הצעדה מגיעה על רקע תופעת הסרבנות שנשמעת בימים האחרונים על ידי מתנגדי הרפורמה המשפטית. בין הצועדים משתתפים לוחמים, טייסים, אנשי מודיעין ומפקדים בעבר ביחידות השונות של צה"ל.

סא"ל במיל' בועז קוקיא מתנועת הביטחוניסיטים אמר במהלך הצעדה: "אנחנו באנו להביע עמדה ברורה נגד הסרבנות ושאנחנו נגד הכנסת הפוליטיקה לתוך צה"ל. כמשרת מילואים ואב שכול שהתנגד לקואליציה הקודמת, לא חשבתי להפסיק להתנדב בצה"ל. אני קורא לכל מי קורא לאיים בסרבנות לחזור בו, ואם לא ועל צה"ל להוציא אותם מהשירות".

אביחיל פלד, שנפל בשבי במלחמת יום כיפור, הצטרף לצועדים ואמר: "אני כאן מכיוון שכל אחד שנמצא כאן הוא בשליחות האומה. כל מי שכאן בא לומר דברים ברורים: לא ניתן שיקחו לעם ישראל את ארץ ישראל. מה שקורה היום לא מובן בשום שכל, ואנחנו כאן עד שיובן שאנחנו עם אחד בלב אחד".

יואל שילה מיוזמת 'מילואים ללא תנאים' וממארגני הצעדה סיכם: "באנו כדי להיות הקול של הרוב הדומם, של מאות אלפי מילואיניקים שיודעים שהכנסת הפוליטיקה לצבא תפגע בו. אנחנו מגנים את מכתבי הסרבנות למיניהם, ותמיד נבוא להתייצב לשמור על הבית ועל צה"ל בכל מחיר".