צוללים קדימה
צוללים קדימהצילום: תיאטרון חיפה

לקראת אמצע החופש הגדול ואחרי ימי בין המיצרים תיאטרון חיפה הכין חוויית בילוי מהנה לכל המשפחה המתאימה במיוחד לימי החופש הגדול.

בתיאטרון יעלו בקיץ מגוון הצגות מקור איכותיות וערכיות וביניהם: "צוללים קדימה" הצגה המשלבת מולטימדיה ע"פ ספרה של דבורה עומר, "ספר הג'ונגל" בעיבוד ייחודי,

"מה שבאמצע" קומדיה מוסיקלית, ההצגה "חבר שלי, פו הדב!" מחזמר מקורי ע"פ ספרו האהוב של א.א. מילן וההצגה האינטראקטיבית "מאחורי הפלאים"

בנוסף יציע התיאטרון גם את "הרפתקה מהספרים" חוויה ייחודית של חדר בריחה תיאטרלי, שמתקיים בארבעה חללים מאחורי הקלעים של התיאטרון, שכל אחד מהם מוקדש לאחד מספריה של דבורה עומר ומעוצב ברוח התקופה.

חדר הבריחה וכן ההצגות צוללים קדימה, ומאחורי הפלאים הם חלק ממיזם" החממה לתרבות המחר" -מיזם תרבותי-חינוכי הפועל במסגרת התאטרון.

בין ההצגות : חבר שלי, פו הדב! מחזמר מקורי ע"פ ספרו האהוב של א.א. מילן, ההצגה הפותחת של פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-33 להצגות ילדים,מומלצת לגילי 4 ומעלה

הרפתקה מהספרים- חדר בריחה תיאטרלי, שמתקיים בארבעה חללים מאחורי הקלעים של התיאטרון, שכל אחד מהם מוקדש לאחד מספריה של דבורה עומר ומעוצב ברוח התקופה. הילדים יעברו חוויה סוחפת בהם הם יכנסו אל תוך ארבעה מספריה של דבורה עומר ויתמודדו עם חידות ומשימות מאתגרות, יפגשו עם דמיות מספריה ולבסוף יצליחו להחזיר את הספרים האבודים אל מדפי הספרייה המכושפת.

צוללים קדימה- הצגה בשילוב מולטימדיה עפ"י ספר מאת דבורה עומר, כלת פרס ישראל. ההצגה נוגעת בנושא הרגיש והטעון של קליטת העלייה מצפון אפריקה דרך סיפורו של נער ממרוקו החולם לעלות לארץ ולהתגייס לשייטת.

ספר הג'ונגל שלי- עיבוד ייחודי לסיפור הקלאסי מאת רודיארד קיפלינג.

סיפורו של מוגלי, הילד שגדל ביער בחברת חיות ומתקשה לעבור לחיות עם בני האדם.הסיפור מוצג דרך עיניו של הילד ליאור, המתקשה אף הוא להיפרד מביתו המוכר ולעבור לבית חדש. הצגה מלאת דמיון והמצאות, העוסקת בהתמודדות עם שינוי.

מה שבאמצע

קומדיה מוזיקלית על מלך שביטל את האמצע (מומלצת לגילי 5-10).

המלך גריפא הראשון הוא מלך עצלן שמחפש קיצורי דרך. מילא שהוא רוצה לדעת סינית בלי ללמוד, אבל הוא גם רוצה להשיא את בתו הפמיניסטית, הנסיכה קלמנטינה, למי שירדים אותו בלי להתעייף. מזל שסמטוחה, ליצן החצר, נמצא בסביבה כדי ללמד את המלך הזה שאי-אפשר להשיג דבר בלי תהליך.

מאחורי הפלאים

תמר בורחת מחבריה ונכנסת בטעות אל מאחורי הקלעים של התיאטרון, שם היא נשאבת לתוך הרפתקה מסעירה, בה היא פוגשת דמויות מפתיעות, מטיילת בעולמות דמיוניים ואף מצליחה ליצור בעצמה הצגה. הצגה אינטראקטיבית המתרחשת במספר חללים שעוצבו ונבנו במיוחד בתיאטרון חיפה. מסע קסום ומסתורי מאחורי הקלעים של התיאטרון.