אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

המתרחצים בחוף סאנשיין שבאוסטרליה נבהלו לראות נחש ים ארסי עולה מן הים אל החוף. הנחש, שהיה באורך של מטר, זוהה כנחש ים מסוג סטוקס- מין ארסי במיוחד של נחשים. סטיוארט מקנזי סיפר בראיון לnews.com.au, כי הנחש היה במצב קשה כאשר לוכד הנחשים הגיע, וכי נראה שהייתה לו פציעה חמורה בצד הגוף.

הנחש שנשטף אל החוף נאסף לבסוף אל בית החולים לחיות בר באוסטרליה על מנת שיקבל שם טיפול. לרוע המזל, הנחש, שהיה לפי ההערכות כבר בן 10 שנים, לא שרד זמן רב לאחר שהגיע אל בית החולים ומת שם.

בפוסט שפרסם ארגון לוכדי הנחשים באזור, הוזהרו המתרחצים שלא להתקרב לנחשים הארסיים ובטח שלא לגעת בהם. הם הסבירו כי במידה ונחש ים נשטף אל החוף זה אומר שהוא פצוע וזקוק לסיוע של אנשי מקצוע- "אל תנסה להרים את נחש הים ולהחזיר אותו לאוקיינוס. נחשי ים הם ארסיים ביותר ויש לטפל בהם רק על ידי אנשי מקצוע".

הפוסט על לכידת הנחש התפרסם במהירות וגרר אלפי לייקים ותגובות. חלק מן הגולשים הצטערו על הסוף העצוב של הנחש, אבל גולשים רבים דווקא נדהמו מהגודל של נחשי הים ואמרו שעם נחשים כאלו אולי עדיף להתרחק מהחוף בזמן הקרוב. למרות תקוות הגולשים, הארגון עצמו פרסם כי עליית נחשים אל החוף איננה כה נדירה וכי בשנים קודמות עלו נחשים ארסיים רבים ולא נראה שמדובר באירוע חד פעמי.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!