עטרה אוריה
עטרה אוריהצילום סטילס: אלון לוין

בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר אומנים שנוגעים בנושאים של התעללות חברתית, ומשתפים על חוויות אישיות מהעבר והווה.

אחת מהם היא עטרה אוריה, שנכנסה לחיינו בתוכנית הכוכב הבא לאירוויזיון, ושחררה לפני כחודש וחצי שחררה שיר אישי מטלטל בשם 'ילד מטריה'.

"השיר ילד מטריה הוא שיר על חרם, על נידוי חברתי ובריונות", היא מספרת על השיר המרגש והפשוט, כמעט בלי מניירות, שמראה לנו שלפעמים טקסט יכול לגעת במקומות הכי עמוקים ובצורה ישירה.

"אבל בעצם, ילד מטריה הוא בעיקר שיר על חברות. חברות כזאת בתוך מקום כל כך חשוך היא קרן האור באפלה היא ההצלה, היא שברון הלב. העבודה עם בן שופן באולפן הייתה מרגשת ועוצמתית, בן ניגש לשיר עם כפפות של משי , וטווה סביבו בעדינות ובחכמה רבה את ההפקה המדוייקת לשיר".

את השיר הקדישה עטרה לכל מי שהרגיש שלא רואים אותו, שלא רוצים אותו - לכל מי שהרגיש ילד מטריה. אחד מאותם ילדי מטריה, הראפר איזי, בחר להיכנס לנעליו של עומר מהשיר ולספר לעטרה את הצד שלו. שתדע שיש גם סופים טובים.

בשיר של עטרה עומר לא הצליח להתגבר על הקושי האלימות והרוע של הילדים לכיתה ושם קץ לחייו - קולו לא נשמע. איזי, במסר חשוב של תקווה, ניצחון והעלאת המודעות, מביא סוף אופטימי בה ההורים מצליחים לשים את האצבע בזמן לשנות את סביבת המגורים ולאפשר לילד להתחיל מחדש. עומר פונה לכתיבה וקרב מגע כדי להתגבר ולהתעצב אחרת כנער מתבגר.

"רציתי לתת כלים לכל אותם ילדי מטריה שחיים ביננו היום. לגרום להם להאמין שהעתיד יכול להשתפר" הוא מסביר.