לוח שחמט
לוח שחמטצילום: SE יח"צ

מעל ל-90 שחמטאים, בהם חמישה רבי אמנים ואמנים בינלאומיים הגיעו אמש אל פקיעין שבגליל העליון, שם החלה אתמול אליפות השחמט.

עם כל הכבוד למתחרים הרבים שהגיעו אל המועצה המקומית הצפונית, מי שהפתיעה בהגעתה ובנוכחותה היא ראיה אל-נאימאת, שחמטאית ירדנית, חברת הנהלת התאחדות השחמט הירדנית ושחקנית סגל נבחרת הנשים של ירדן.

אל-נאימאת הגיעה לתחרות מירדן השכנה והיא זו שהוציאה אתמול לדרך את האליפות הבינ"ל אשר המנצחים בה יזכו בפרסים בסך של 15 אלף שקלים.

יו"ר איגוד השחמט הישראלי, ד"ר צביקה ברקאי, קיבל את פני אל-נאימאת הירדנית ואף שלח דרכה בקשה להתאחדות הירדנית, עם הזמנה ראשונה מסוגה - להביא ארצה את נבחרת ירדן לישראל במימון מלא מטעם האיגוד הישראלי.

באליפות שתתקיים עד יום שישי הקרוב יתחרו השחמטאים בשלוש קטגוריות שונות: ראשית - לשחקנים בעלי מד כושר ישראלי או בינ"ל מעל 1,8000, משנית א' - לשחקנים בעלי מד כושר ישראלי או בינ"ל 1400-1800 ומשנית ב' - לשחקנים בעלי מד כושר ישראלי או בינ"ל עד 1400.

האירוע נערך בחסות תנועת הנוער הדרוזית ואיגוד השחמט ומלבד השחמטאית הירדנית כאמור באירוע משתתפים גם קבוצת שחמטאים מחו"ל וביניהם גם שחמטאים מרוסיה, אוקראינה, פולין וארה"ב.

האליפות מתקיימת בפקיעין, זאת בשל הרצון של של איגוד השחמט הישראלי לפתח את הנוער הדרוזי באמצעות משחק השחמט ומאז תומכים באיגוד בפעילות השחמט בכפרי הדרוזים כולל כמובן במועדונים המרכזיים שנפתחו בפקיעין, בירכא ובסניף בבית ג'אן.

יו"ר איגוד השחמט, צביקה ברקאי, אמר: "אני שמח על הגעתה של ראיה. הספורט, וזה כבר הוכח, יכול לגשר בין פערים ולחבר בין עמים. אנחנו ממשיכים, כפי שחרטנו על דגלנו, לקדם את הפריפריה בתחרויות שונות לאורך כל השנה. כל הכבוד לכל אותם שחמטאים, שמגיעים מכל קצוות הארץ, להשתתף בתחרות בפקיעין. בטוח שכולם ייהנו מהתחרות וגם מהיישוב הפסטורלי והיפה הזה".