אלראי קאפח
אלראי קאפחצילום: הצלה ללא גבולות

בבוקרו של יום ראשון, 16 ביולי, נפצע באורח קשה אלראי קאפח, תושב היישוב נוקדים, בפיגוע ירי שהתרחש בצומת תקוע, בזמן שהיה במכונית עם 2 בנותיו – רחל ואביגיל, שנפצעו גם הן.

קאפח הוא דמות מוכרת ביישוב נוקדים, שעשייתו וטוב ליבו מקיפים מעגלים רבים – כמהנדס, יזם ומתנדב במד"א. הוא נשוי לתמר, שאיבדה את 2 הוריה, דוב ורחל קול ז"ל – לפני 18 שנים בפיגוע ירי בציר כיסופים. יחד הם בנו את ביתם ביישוב נוקדים, בו הם מגדלים את 5 ילדיהם, והרבה אהבה וחסד שהם מפיצים בקהילה.

קאפח הוא בעל יקב הבוטיק "הרודיון". את הכרם שלו החליט לנטוע דווקא באדמת המדבר של נוקדים, ולהפריח אותה, מתוך אהבה עמוקה לארץ ועשייה גדולה למענה. הוא חלם להפוך את הכרם למוקד חינוכי ותיירותי, אליו יגיעו המטיילים כדי להתחבר לחקלאות, לאדמה ולארץ. הארץ, שנתנו לה אלראי ותמר אוהביה כל אשר יכלו לתת.

הצטרפו לקמפיין "לא תנצחו אותנו". לתרומות לחצו כאן >>

קרן גוש עציון, יחד עם שותפיו של קאפח במיזם הכרם וחבריו מנוקדים, מבקשים עכשיו לעטוף את משפחת קאפח ולהגיב לשבר הנורא בקידום חלומו של אלראי ובחיזוק הביטחון וההתיישבות. כדי לתמוך במטרה זו, יצאה הקרן בקמפיין גיוס המונים, שיעזור לתמוך עכשיו בחזונם של אלראי ותמר: לבנות, לטעת, לחזק ולהגדיל את האור.

התרומות בקמפיין, שהיעד שלו עומד על 200,000 ₪, ישמשו כדי לממש את החזון בשטח: לסלול טיילת תיירותית בין מטעי הכרם של קאפח, פינות ישיבה ונקודות תצפית שיפריחו את האזור ויצמיחו פירות מתוקים: חקלאות, ביטחון ותיירות. בנוסף, ישמשו התרומות להגברת הנוכחות והביטחון בצומת תקוע, שם התרחש הפיגוע, באמצעות מיזמי אירוח שונים ונטיעות ביער תקוע.

ראש מועצת גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן התייחס לקמפיין הגיוס: "אלרואי גיבור אמיתי. כמי ששימש בעבר פקח הקרקעות של מועצת גוש עציון, הוא מחובר לקרקע, מאמין וזורע תקווה. הוא נוטע כרם ומייצר חזון ויין בנחלת שבט יהודה ומבסס את אחיזתנו בארץ. ברוך ה', אלרואי שב לביתו ומשם אנחנו ממשיכים יחד עם הקהילה והחברים, לרקום את החזון שלו".

התרומות הראשונות שנאספו בפרויקט, שהושק ביום חמישי האחרון, כבר פועלות את פעולתן בעשייה בשטח: בני נוער מהיישובים נוקדים ותקוע עובדים לילות כימים בהתכנסות, בניית ספסלי ישיבה ופרגולות, וחלוקת קפה ומאפה לנהגים שעוברים בצומת. החזון של משפחת קאפח קורם עור וגידים בעשייה, בנוכחות, ובאמירה הברורה של ניצחון האור על החושך.

גבי הרו, מנכ"ל קרן גוש עציון וחבר קרוב של קאפח, מספר: "אלראי הוא החבר שתמיד נמצא במקום הנכון, בזמן הנכון, ולרוב עם כוס היין הנכונה. מסוג המנהיגים שהשקט והשלווה הפנימיים, והעשייה האין סופית שלהם מבלי לחפש קרדיט, מושכת אחריה רבים. קיבלנו את אלראי חזרה הביתה השבוע – בדגלי ישראל, בשירה ובהודיה על הנס הגדול, ובחיבוק חזק לכל המשפחה"

אנחנו מזמינים אותך להצטרף אלינו ולתרום לעשייה הברוכה ולכוחות הגדולים שפועלים בה. כל סכום שייתרם ימשיך את הבנייה, הפיתוח והביטחון של מזרח גוש עציון. בתקווה לימים טובים בהם נשב איש תחת גפנו.

הצטרפו לקמפיין "לא תנצחו אותנו". לתרומות לחצו כאן >>