העיר רודוס
העיר רודוספלאש 90

משרד החוץ פרסם הערב (רביעי) המלצה לישראלים שלא להגיע לרודוס עד שיוחלט לסיים את מצב החירום שהוכרז באי.

"יוון נמצאת בעיצומה של מערכת מזג אוויר חריגה, הכוללת טמפרטורות קיצון המגיעות עד ל-45 מעלות צלסיוס. שריפות קשות פוקדות את כל האי רודוס. בשל מצב החירום הנוכחי אנו ממליצים שלא להגיע לאי עד להסרת ההכרזה על מצב החירום", נכתב בהודעה.

עוד נאמר בה כי "ישראלים השוהים באזורי שריפה מתבקשים להישמע להנחיות גורמי החירום ביוון ולעדכן את השגרירות באמצעות קו החירום ‎00302106705500 אודות מיקומם ופרטי ההתקשרות עימם".

במשרד גם פרסמו הודעה דומה לגבי סיציליה שגם בה מזג האוויר קיצוני במיוחד. "עקב מזג אוויר קיצוני, פוקדות את איזור סיציליה שבאיטליה שריפות במספר מוקדים. לישראלים השוהים בסיציליה - יש להישמע להנחיות הרשויות וגופי הבטחון המקומיים, יש להתעדכן באופן שוטף על התפתחויות והודעות על פינוי מאזור השריפות, מספר הטלפון הכללי לדיווח על מצב חירום: 112, מספר טלפון ליצירת קשר עם השגרירות: 636198547 39 00".

בנוסף צוין כי "למתכננים להגיע לסיציליה. מומלץ לעקוב אחרי העדכונים בכלי התקשורת, ליצור קשר עם בתי המלון ומקומות האירוח - ולוודא כי ההגעה למקום אפשרית ובטוחה. לאור שיבושים בנחיתת מטוסים באיזור, והעובדה כי שדה"ת בעיר פלרמו פועל במתכונת מצומצמת, מומלץ להתעדכן מראש באמצעות פרסומי חברות התעופה".