קולולם
קולולםצילום: הדס פרוש, פלאש 90

קולולם, מיזם שירת ההמונים שהוקם לפני 7 שנים, הספיק כבר לקיים יותר מ-600 אירועים בהם לקחו חלק מעל 500,000 אנשים, אבל התקופה המורכבת בהם אנחנו נמצאים גרמה למיכל שחף, יזמית ומנכ"לית קולולם, להיזכר באירוע אחד ספציפי.

"בימים המורכבים האלו, אני אוהבת להיזכר באירוע שעשינו במגדל דוד בירושלים, בדיוק לפני 5 שנים", היא מספרת לערוץ 7, "הזמנו אז 1000 יהודים מוסלמים ונוצרים לשיר יחד את השיר one love של בוב מארלי בעברית, אנגלית וערבית".

האחדות הזאת, והרוח שהייתה באוויר היא רוח שאנחנו זקוקים לה בבסיס שלנו כבני אדם, אחווה נינוחה ואמיתית, כזאת שמבקשת חיבור ופותחת את הלב".

כחלק מאותו זיכרון של אחדות וההבנה שבמיוחד השנה אנחנו כל כך זקוקים לה, החליטו בקולולם לנסות ולשחזר את אותה הרוח ולהקדיש את אירועי ט"ו באב המסורתיים שלהם לעניין. "בואו להכיר" היה הנושא שנבחר לצמד האירועים, כשהמטרה המוצהרת היא לגרום לאנשים לצאת מאזור הנוחות, להכיר אנשים חדשים, שאולי אנחנו לא פוגשים ביום יום, לפתוח את הלב, לשיר יחד, ואולי (למי שמחפש) גם למצוא אהבה.

באירועים החדשים, שיתקיימו בתיאטרון ירושלים ובזאפה פארק בתל אביב ישירו ביחד את "מי לא יבוא" של אברהם טל ובניה ברבי, והם מצטרפים כאמור לשרשרת של אירועי שירת המונים שערכו קולולם בשבע השנים האחרונות, כשקליפים של האירועים צברו יותר מ-180 מיליון צפיות ומצאו את דרכם למנהיגים גלובליים, משפיעים חברתיים ומפורסמים מכל העולם.

"כשהקמנו את קולולם, רצינו לגעת באנשים", מספרת מיכל, "רצינו להראות שלכל אדם יש את הכח והיכולת ליצור שינוי במציאות בה הוא חי, ולקהילות יש את הכח להעצים את היחיד על ידי מתן מקום לקולו הייחודי. שניתן ליצור הרמוניה אנושית באמצעות הרמוניה מוזיקלית".

"בכל זה האמנו תמיד, האמנו שאפשר להתחבר, שאפשר להקשיב, שאפשר להוציא את קולנו החוצה אבל לא הבנו עד כמה זה נצרך. במיוחד ברגעים כאלו, אנחנו פתאום מבינים כמה אנחנו צריכים את זה, צריכים הרמוניה".