טיפוס
טיפוסצילום: דיפוזיט

יש משהו מיוחד ביכולת להביט מעלה אל קו הסיום, להוריד מבט לעבר דרך מאתגרת שמציעה נקודות אחיזה ולצאת למיני מסע, בו כל צעד מקדם למטרה, מוכיח יכולות ושובר מחסומים אישיים.

אז בין אם אתם או הילדים אוהבים אתגרים שמפעילים את הגוף, ובין אם נהנים להוכיח לאחרים, וכמובן שגם לעצמכם, שמסוגלים ואף מעזים, מוזמנים להצטרף לכל אותם אנשים וילדים שגילו את רשת iclimb - אטרקציה סופר מהנה, אך גם הרבה מעבר.

תוהים מדוע רשת טיפוס iclimb נחשבת מובילה בארץ, סקרנים לגבי האתגרים שמחכים במקום, מתלבטים היכן נמצא הסניף הקרוב ביותר ומבקשים לקבל טיפ חסכוני לפני שמגיעים? חיברנו רתמה, טיפסנו וחזרנו עם מידע מקיף - מתחילים!

9 מתחמי טיפוס מקצועיים

אם נשחרר מעט את החבל ונחזור אל נקודת ההתחלה, נציין שהסיפור של אייקליימב מתחיל אי שם בשנת 2002. אט אט הרשת תפסה שם והפכה למובילה בארץ, כך שכיום ניתן למצוא לא פחות מ9 מתחמי טיפוס (בראשון לציון, כפר סבא, ת"א, ירושלים, קיבוץ העוגן, הרצליה, חיפה, מנרה ובאשקלון), פלוס 2 מתחמי פארק חבלים מדהימים, ממש כפי שניתן למצוא ברחבי באירופה (באשקלון ובמעלות).

הצצה ראשונית

רשת הטיפוס מציעה מאות מסלולי טיפוס מגוונים, כולל "קפיצת הפחד" (קפיצה של 15 מ'), קיר טיפוס הובלה הגדול בישראל, אזורי טיפוס עם אבטחה אוטומטית, קירות טיפוס "טופ רופ", קירות טיפוס "טרו בלו", טיפוס בזוגות, טיפוס בולדרינג וכמובן אזור טיפוס ייעודי לילדים (הגיע הזמן להכיר את ה"פנטופיה"), כך שגם מקצוענים וגם ילדים חסרי ניסיון יימצאו היצע ועניין רב בהתאם לגיל ולרמה.

כמו כן, המתחמים השונים תומכים בקהילת המטפסים המקצועית ומציעים חוגים, הפעלות וקורסים, כאשר מראש ראוי לציין שכל מתחם שונה לגמרי, ועל כן גם אם כבר ביקרתם בסניף אחד, שווה להעמיק את ההיכרות מול סניפים נוספים.

מבחר סגנונות טיפוס

כאן המקום להתעכב לרגע על מגוון סגנונות טיפוס שניתן למצוא ברשת iclimb. ראשית נציין שלהבדיל מטיפוס הובלה או מטיפוס Top Rope, גם ניתן למצוא טיפוס בולדרינג. טיפוס זה אינו מאובטח בחבלים ועל כן מתמקד בגובה נמוך שמשלב אתגרים ייחודיים. כמו כן, יש טיפוס בהובלה (בזוגות), יש טיפוס שמושתת על אבטוח אוטומטי וכאמור קיימים אזורי טיפוס מרהיבים לילדים.

הרבה ומעבר לחוויה - כלי טיפול משמעותי

מעבר לכך, טיפוס מקצועי מהווה כלי טיפולי. הטיפוס מסייע לשפר מוטוריקה עדינה, מחזק את פלג הגוף העליון (ואת חגורת הכתפיים), מסייע להתמודד עם הפרעת קשב וריכוז, מלמד אודות תכנון, ארגון וחשיבה קדימה, מאפשר לצלוח במידי אתגרים בעייתיים, מסייע בבניית ביטחון עצמי ואף מאפשר לבנות אמון (כלפי אחרים וכלפי עצמנו). לאור כל זאת, רשת טיפוס iclimb מטפחת טיפוס טיפולי ושיקומי עבור נוער בסיכון, ילדים ומבוגרים שסובלים מקשיי תקשורת, חרדות ושלל תסמינים.

מטפסים וחוסכים

רוצים לחוות טיפוס מקצועי ומאובטח לא רק במסגרת מתחם מושקע וממוזג, אלא ממש מתחת לכיפת השמיים ולצד נופיה המרשימים של ארץ ישראל? מוזמנים לברר אודות ימי שטח שכוללים טיפוס בחיק הטבע. נשמע כמו כיוון מעניין עבור קבוצה של למעלה מ25 איש? זהו בדיוק הזמן לציין שבהחלט ניתן למצוא כרטיסים מוזלים (עבור יחידים וקבוצות) דרך קופונופש פלוס, כך שגם נהנים וגם חוסכים.

בכל גובה ועבור כל הרכב

נשמע כמו פעילות מהנה עבורכם ההורים ובו זמנית עבור הילדים? נשמע כמו פעילות זוגית שתבנה ביניכם אמון? נשמע כמו כיוון מבטיח עבור יום צוות? כל התשובות נכונות.

מוזמנים לבחור את הסניף הקרוב אליכם ולגלות את מתחם הטיפוס המוביל במדינה. מתחם מקצועי, מאובטח, צבעוני ומגוון. שנסכם? בנקודה זו נחזור על דבריו של ג'ושוע ג'. מארין: "אתגרים הם מה שעושה את החיים למעניינים, ולהצליח באתגרים זה מה שעושה את החיים לבעלי משמעות". מוזמנים להגיע ולהבין במה מדובר - חוויה מדהימה לכל המשפחה!