ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, מנכ"ל המועצה אילן רום ואנשי האגף לאיכות השיר
ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, מנכ"ל המועצה אילן רום ואנשי האגף לאיכות השירצילום: דוברות

חברת DELOITTE העורכת מדד של הרשויות בישראל העוקב אחר שירותי הרשויות ומדרג את רמת השירותים לתושב בתחום הדיגיטל, העניקה למועצת בנימין אות הובלה בשירות.

המדד "דיגילוקאלי" קובע כי המועצה האזורית בנימין ניצבת במקום הראשון מבין הרשויות המקומיות ובין הערים בכלל נמצאות לפיה רק ראשון לציון, רעננה ורמת גן.

איסוף הנתונים במדד נעשה על ידי בחינת השירותים הדיגיטליים המוצעים באתרי הרשויות המקומיות והרשתות החברתיות של הרשויות.

חברת Deloitte אמרה כי "אנו שמחים לעדכן כי מועצת בנימין נבחרה לקבל מגן עבור ההישגים הבולטים בעדכון השלישי של מדד "דיגילוקאלי" של אשר מודד את היצע השירותים הדיגיטליים של הרשויות המקומיות לתושבים ולעסקים בישראל".

"על פי המדד, המועצה האזורית בנימין דורגה כאחת מבין חמש הרשויות המובילות בישראל מתוך 255 רשויות. אנחנו רוצים להודות לכל אחת ואחד מעובדות ועובדי המועצה על העשייה, ההשקעה והמסירות היומיומיים שהובילו להכרה חשובה זו".

בארבע השנים האחרונות פיתחה מועצת בנימין שירותים מיוחדים דרך אתר המועצה ובכל הפלטפורמות הדיגיטליות המונגשות לתושבים ולבעלי העסקים.

ראש המועצה ישראל גנץ הודה לנציגי חברת DELOITTE ואמר: "אנחנו גאים ושמחים על התוצאה המרשימה הזו שמעמידה את בנימין במקום מכובד בישראל. ההישג הזה נועד לתושבים שלנו והוא בזכות עובדי המועצה כולם שהיו חלק ממהפכת שירות בזמן קצר יחסית. אנחנו דורשים הרבה מרשויות המדינה אבל לפני כן אנחנו דורשים מעצמנו, ובשורה התחתונה ההישג שלנו הוא עוד תושב שחסכנו לו נסיעה ועוד תושבת שחסכנו לה הגעה מיוחדת למשרדי המועצה ועל כך אנו גאים".

מנתוני מוקד השירות 106 של בנימין לשנת 2022, נמצא כי 82% מתושבי המועצה היו מרוצים משירות המועצה דרך מוקד השירות, בו התקבלו 106,654 פניות של תושבים, מתוכם 68% נעשו באמצעות פניות דיגיטליות.

מנהלת האגף לאיכות השירות במועצת בנימין, דקלה יקותיאלי: "בתחום השירות בכלל ובתחום השירותים הדיגיטליים בפרט, אנחנו תמיד חייבים להיות ערים לצרכי התושבים ולערוצי השירות כך שיהיו קלים, נוחים ומתקדמים, זאת בלי לגרוע בתמיכה באוכלוסיות בעלי אוריינות דיגיטלית נמוכה. אנחנו בלמידה תמידית של הנגשת שירות, כדי להיות טובים עוד יותר"