תותחנים
תותחניםצילום: דובר צה"ל

תרגיל צה"לי נערך בשבוע שעבר בצאלים של גדוד התותחנים 531 בחטיבה 215. בתרג"ד התייצבו אנשי מילואים שעזבו את שגרת החיים שלהם, את המשפחה ואת העבודה למען משימה חשובה אחת - שמירה על מוכנותם וכשירותם ללחימה.

מג"ד 531, סא"ל (מיל׳) תום כהן, אמר על רקע הדיווחים בתקשורת על גילווי סרבנות בעקבות חקיקת הרפורמה המשפטית, "אנו נמצאים באימון המרכזי שלנו השנה, בו מתרגלים תרחישים של מלחמה בגבול הצפון ומבצעים הסבה משמעותית למערכת מתקדמת. כמו תמיד, המילואים תופסים אותך באמצע החיים- אני עובד בחברת הייטק, נשוי לאפרת, אבא לעידו- אבל עכשיו במילואים. על כן, ברצוני להוקיר תודה ללוחמים ולמשפחותיהם. עבורם השירות איננו נטל, אלא זכות שהם נושאים על כתפיהם יחד, שותפים להגנה על מדינת ישראל."

מפקד סוללה ב׳, רס"ן (מיל׳) שחר זכאי, הוסיף "על אף הסיטואציה המורכבת להשאיר את המשפחה ואת העומס בעבודה בהשהייה, ובעודנו בתקופה מאתגרת בחברה הישראלית, עזבנו הכל כמו תמיד ונקראנו לדגל גם הפעם, עם החום ועם כל הקשיים. ביחד ננצח!".

בצוותו של שחר שני לוחמי מילואים, יעקב גורפינקל ואנדרי איזמילובסקי - החברים הכי טובים עוד מימי הטירונות.
יעקב ואנדרי אומנם גדלו במקומות שונים וחיים אורח חיים שונה אחד מהשני, אך מאז שהתגייסו לתותחנים ונפגשו, נרקם סיפור של ידידות אמת ארוכת שנים.

יעקב גורפינקל, חרדי, בן 33, נשוי ואב לשניים מנתניה, אנדרי, בן 32, נשוי ואב לשתיים מבאר שבע, "דווקא בימים כאלה, אם אנחנו לא נעשה את זה, אף אחד לא ייעשה את זה. וכשקראו לי למילואים, גם עם קשה, ויש עבודה, ילדים ולימודים, אני משתדל להתייצב בשמחה ובכל הכוח", סיפר גורפינקל.