רוברטו קרלוס ילמד את בני הנוער כדורגל
רוברטו קרלוס ילמד את בני הנוער כדורגלצילום: Skilset

הקורונה שהגיעה לעולם לפני שנתיים הביאה למהפכה דיגיטלית גדולה בעולם כשאוניברסיטאות עברו ללימודים בדיגיטל. כעת המהפכה הדיגיטלית מגיעה גם לעולם הספורט.

חברת ההזנק הישראלית, 'סקילסט' (Skillset) היא אחת מאותן חברות שעשויות לשנות לגמרי את עולם הספורט. החברה הישראלית פיתחה פלטפורמה דיגיטלית מבוססת וידאו ללימוד ספורט מגדולי הספורטאים והכוכבים בעולם וגייסה כבר 1.5 מיליון דולרים בסבב בשלבים המוקדמים ממשקיעים שהביעו אמונה כבר בשלב מוקדם.

בין המשקיעים הרבים אפשר למצוא שמות הקשורים לעולם הספורט כמו ז'אן לפורטה נשיא ברצלונה בכדורגל, הכדורגלנים אריק ינקו, ניקו אולסק ולאון קרופניק וכן מיטש לאו בכיר לשעבר בנטפליקס, ג'וש סוטון מייסד קרן USIL Capital, איש הנדל"ן עידו חג'ג' ועוד.

סקילסט פיתחה פלטפורמת לימוד ספורט בשילוב של אלמנטים של משחקיות וחברתיות, פלטפורמה טכנולוגית שתאפשר לקהל הרחב ברחבי העולם למידה של טכניקות ספורט באמצעות צפייה בקורסים אונליין אשר מועברים על ידי מיטב הספורטאים הבכירים בעולמות הספורט.

החברה מפיקה קורס מלא באורך של כ 90 דקות בשיתוף ספורטאים רבים, אשר מחולק לפי תתי נושאים לשיעורים באורך של 8 עד 10 דקות לכל שיעור. הקורסים והשיעורים יהיו במודל VOD דרך האפליקציה של סקילסט.
בנוסף, כל קורס יכלול מספר אתגרי וידאו קצרים שיועברו על ידי הספורטאים הנבחרים בהם המשתמשים יוכלו לשתף ולפרסם את הביצועים האישיים שלהם אונליין בפלטפורמות החברתיות השונות אשר מחוברות לאפליקציה.

סקילסט הוקמה בשנת 2019, על ידי האחים נועם חכמון המכהן כמנכ"ל החברה ושאבי חכמון סמנכ"ל תפעול ואליהם הצטרף גם הכדורגלן עידן ורד. המייסדים, חובבי ספורט מושבעים הקימו את הסטארט-אפ על מנת לעזור ולקדם את הדור הצעיר וההורים המשקיעים בהם ולחבר אותם עם מיטב הכוכבים והספורטאים הבכירים בעולם על ידי אפליקציית מדיה לימודית בה החברה היא גם המפיקה של התוכן וגם המפיצה. ביחד עם הרשתות החברתיות והספורטאים הנבחרים בעולם ותוך עיצוב מוקפד ואלמנטים חברתיים משחקיים תוכל סקילסט להוות גשר לימודי-ספורטיבי עבור קהלים צעירים ובכלל ברחבי העולם.

בתחילת הדרך, נועם ושאבי עניינו את נשיא ברצלונה זו'אן לאפורטה אשר אהב את היוזמה ומהר מאוד הביע את אמונתו ונכנס שותף בחברה.

ברשימת השחקנים מהם יוכלו בני הנוער והילדים ללמוד ניתן למצוא שחקנים כמו לוקה מודריץ', רוברט לבנדובסקי, וירג'יל ואן דייק, טיבו קורטואה ועוד כוכבים שטרם הותר לפרסום שמם. גם אחד מגדולי שחקני העבר בכל הזמנים יהיה בין המאמנים מהם אפשר יהיה ללמוד - רוברטו קרלוס, כוכב ריאל מדריד ונבחרת ברזיל לשעבר.

החברה עתידה להשתמש בכספי הגיוס הנוכחי על מנת להמשיך את תהליכי הצמיחה המואצת מהשנה האחרונה, לרבות שורת שיתופי פעולה עם חברות ואישים בכירים מתחום הספורט, גיוס עובדים נוספים לחברה והמשך פיתוח המוצר והרחבתו לתחומי ספורט נוספים מעבר לכדורגל ומייעדת להרחיב גם את הסבב עם מספר משקיעים נוספים אשר מחזרים סביב המייסדים בעקבות העבודה האדירה וההישגים של החברה בשנה וחצי האחרונות.

נועם חכמון, מייסד - שותף ומנכ"ל סקילסט אמר על הפיתוח הטכנולוגי: "אבני הדרך המוצלחות שעברנו מסמלות עבורי כברת דרך משמעותית בתהליך פיתוח המוצר והצמיחה של החברה ברחבי העולם. כאיש עסקים שחקר חברות מקבילות בתחומים אחרים ישנה יכולת צמיחה אדירה לחברה והשאיפות שלי גבוהות. אנחנו רוצים להציג את האפליקציה השלמה ביותר, שתחבר בין תוכן לימודי ברמה הגבוה ביותר, על ידי השחקנים המובילים בעולם תוך מתן מגוון רחב של שיעורים וחווית משתמש אינטראקטיבית. בימים בהם שוק הלמידה הדיגיטלית בצמיחה מטאורית והספורט בפרט, אנו פורצי דרך בתחומנו כאשר מיטב הספורטאים הבכירים בעולם מביאים אמון בנו כבר בראשית דרכנו ומאמינים יחד איתנו בחינוך ופיתוח הדור הבא של הספורטאים בעולם תוך מתן חווית משתמש אישית מעוצבת ומתקדמת עבור הקהל הרחב".