אירוע גמר הליגות של בנימין
אירוע גמר הליגות של בנימיןצילום: מחלקת הספורט במתנ"ס בנימין

מערב בנימין על המפה! אמש במגרש בחורש ירון שבמערב בנימין, הגיעו אל סופן ליגות הספורט של נוער בנימין עם שתי אלופות חדשות מאותו היישוב.

היה זה סיום של ליגות הכדורגל של נוער בנימין, בליגה שהחלה מיד עם יציאתם של הנוער לחופשת הקיץ, כאשר במשך חודש התחרו למעלה מ-300 בני נוער מכל יישובי בנימין זה מול זה על התואר הגדול של העונה - אלופת בנימין.

בני הנוער מיישובי המזרח והמערב, מכיתות ז' עד י"ב, דתיים וחילונים, התחלקו ל-3 בתים כאשר 8 קבוצות העפילו אל שלב רבע הגמר שנערך לפני שבועיים במגרש ביישוב נעלה ורק 4 קבוצות העפילו לחצאי הגמר ולגמר שנערך אמש במגרש בחורש ירון, הסמוך לטלמון.

בחצי הגמר של ליגת ז'-ח', ניצחה נעלה את דולב בתוצאה 6:4 ועלי את מצפה יריחו בתוצאה 2:1. בגמר גברה קבוצת נעלה הצעירה על עלי וזכתה באליפות הנוער הצעיר.

גם הקבוצה הבוגרת של נעלה, בליגת ט'-י"ב זכתה באליפות כשזו גברה בתום דו-קרב פנדלים דרמטי על קבוצת בית-אל שעלתה לשחק עם חולצות מיוחדות שהודפסו עם תמונתו של לוחם אגוז, דוד יהודה יצחק ז"ל שנהרג במבצע 'בית-וגן' בג'נין לפני כחודש.

למעשה, סיום ליגות הכדורגל היה המשך לאירוע סיום ליגות הכדורסל של בנימין שנערך שלשום באולם הכדורסל בעפרה.

כמו בכדורגל, גם בכדורסל שתי האלופות הן מאותו היישוב וגם הן ממערב בנימין כשקבוצת הנוער של חשמונאים זכתה באליפות לאחר שגברו בתוצאה 43:33 על נוער מבוא חורון. קבוצת הבוגרים של חשמונאים, מעל גיל 21, זכו באליפות בזכות שחקן הנוער שצירפו אליהם, איתן שולמן שקלע 5 שלשות ברבע האחרון במשחק הגמר מול כפר האורנים וסחף לבדו את קבוצת הבוגרים של חשמונאים לזכיה באליפות. בכך המשיכה חשמונאים את המסורת שלה כאלופת הליגה כשזו אליפות שביעית ברציפות עבורה.

מנהל מחלקת הספורט במתנ"ס בנימין, פיטר ששון, אמר עם סיום אירועי הגמר: "520 ספורטאי נוער מכיתות ז-יב מלמעלה מ-20 ישובים בבנימין השתתפו בליגות הכדורגל והכדורסל של מחלקות הספורט והנוער במתנ"ס בנימין. חגיגה ספורטיבית, מפגש בין יישובים דתיים וחילונים על פרקט הכדורסל ודשא הכדורגל.
ספורט בנימין על המפה!"

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ שהשתתף בעצמו באירועי הגמר, בירך את המשתתפים ואמר כי "משחקי הגמר של ליגות הכדורגל והכדורסל של בנימין מוכיחים כי קהילה וספורט הוא שילוב מנצח של מצוינות, נפש בריאה בגוף בריא ושותפות מחזקת בין חברים. אני מברך את המנצחים וכל השחקנים ומודה למחלקת הספורט במתנ"ס בנימין ומחלקת הנוער על ניהול למופת של הליגות".