חילוץ. אילוסטרציה
חילוץ. אילוסטרציהצילום: להב"ה

במהלך צום תשעה באב שאירע ביום חמישי בשבוע שעבר, התקבלה במוקד החירום של ארגון להב"ה פנייה דחופה אודות אישה יהודייה, אם לילדים קטנים, שביקשה לעזוב באופן מיידי את המאחז הבדואי בו היא התגוררה עם ילדיה. מדובר במאחז בלתי מוכר, הסמוך לעיר ערד.

בלהב"ה, כמקובל במקרים מסוג זה, המליצו לאישה לפנות למשטרה. האישה פנתה למשטרה, וכוחות שיטור הגיעו למקום וסייעו לאישה לעזוב את המאהל – אך סירבו לקחת גם את ילדיה. בעקבות זאת, ביקשה האישה לשוב אל המאחז מחשש שילדיה יישארו במקום ושהקשר עימם ינותק. בלהב"ה עירבו את לשכת השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, ובהתערבות השר וצוות לשכתו, המשטרה שבה למקום, ואספה גם את הילדים.

במקביל, גורמי מקצוע במשטרה המליצו לאישה לפנות לטיפול במקלט לנשים מוכות. על מנת לקצר את משכי ההמתנה הממושכים ואת ההליך הבירוקרטי, בלהב"ה פנו לסיוע עוזריו של שר הרווחה, שהצליחו להשיג עבור האישה מקום באחד המקלטים.

לתרומות להצלת בנות ישראל לחצו כאן

כמו כן, לאור העובדה שחילוצה של האישה התבצע במהירות, היא עזבה את האוהל בו התגוררה במאחז הבדואי ללא אוכל, עם הבגדים שהיו עליה בלבד, ולא נעליים. נשות גרעין 'קומי אורי' של להב"ה בערד, ארגנו במהירות אוכל לילדים הקטנים, וביגוד והנעלה חדשים לאישה.

יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין: "זהו עוד סיפור שמספר את שגרת החיים והעבודה של ארגון להב"ה; צוות עובדים מסור מסביב לשעון, שמצליח לרתום יהודים טובים רבים נוספים, למטרה הכל כך חשובה שעבורה אנו עמלים שעה שעה, גם בעיצומו של יום האבל הלאומי שלנו: הצלת בנות ישראל".

גופשטיין מוסיף: "אני קורא לכל מי שטרם זכה להיות שותף במיזם המיוחד שעליו אנו עובדים בימים אלה של החופש בלהב"ה, מבצע 'נופש לכל ילד', בו אנו מוציאים נשים וילדים שיצאו מהכפרים לחופשה לראשונה בחייהם – להיות שותף עימנו במצווה החשובה הזו.

לתרומות להצלת בנות ישראל לחצו כאן