זאבי סופר, מתנדב יחידת החילוץ מגילות ים המלח, מספר לערוץ 7 על החילוץ המורכב בו לקח חלק, במהלך החיפושים שהיו אמש אחרי ארבעה בני משפחה בנחל ייטב שהסתיימה במותו הטראגי של האב.

"האסון תפס אותנו אתמול בשעה שבע בערב, כשקיבלנו דיווח על נעדרים בנחל ייטב. העדכון היה על טיול משפחתי שהשתבש. עשרה משתתפים שירדו לנחל מכיוון כוכב השחר, תכננו את הטיול בצורה טיפה שונה מהרגיל".

סופר מתאר את החילוץ המורכב. "התחלנו לבנות צוותים שנכנסו מכל מיני כיוונים בנחל כדי להגיע כמה שיותר מהר לנעדרים. מדובר בדרך לא קלה בכלל. לאחר כשלושת רבעי השעה מצאנו את הסבא לבד. מתוך זה אנחנו מבינים שהוא שלח את הנכדים לקרוא לעזרה. אנחנו עושים עבודה די ארוכה וקשה, עד שמוצאים את שני הילדים שנמצאים בלי הדוד שלהם. מתשאלים ומבינים שהוא נמצא מזרחה מהם".

"רק כדי להבין, היכולות שלנו הן תרמיות, ובימים כל כך חמים החום הוא שווה ערך לחום גוף של בן אדם. בעצם מה שקורא זה שהמחלצים שלנו במהלך הדרך מוצאים את הנעדר האחרון ללא רוח חיים לצערנו הרב".

"אירוע קשה. אנחנו למודי ניסיון ביחידת החילוץ ומבינים את הלך הרוח והתשדורת בקשר. זה אירוע שנגמר קשה מאוד. אנחנו אומרים, תצאו לטייל אבל תעשו את זה נכון. לצאת עם מעט מים, נעליים לא מתאימות ובשרב - מתכון לאסון", הוא מסכם.