דני דנון
דני דנוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ דני דנון מהליכוד מתייחס היום (רביעי) לדיון בבג"ץ בהרכב נרחב של 15 שופטים בעתירה נגד צמצום עילת הסבירות.

"ראש הממשלה אמר בצורה מאוד ברורה שמעולם בית משפט עליון לא פסל חוק יסוד, ומעולם לא קרה שלא צייתו לפסיקה של בית משפט עליון. קודם כל אני לא חושב שנגיע למקום הזה ומקווה מאוד שלא. אם וכאשר בית המשפט העליון יקבל החלטה תקדימית בנושא שקשור לעצמו ויפסול חוק יסוד של הכנסת, קודם כל כמובן שנכבד פסיקות של בית המשפט", אמר דנון בראיון ל-103FM.

הוא הוסיף כי "צריך להבין שזה כניסה למשבר חוקתי משמעותי, זה יגרור חקיקה נוספת של הכנסת, אני מאמין שלא נגיע לשם אבל לשאלתכם - נכבד כל החלטה של בית המשפט. אנחנו מקווים שלא נגיע לשם, בית המשפט יפעיל שיקול דעת ויתסכל על העובדה שבחוק שמדובר, חוק הנבצרות, אין פה שום דבר שנעשה בצורה לא חוקית. אנחנו בנושאים האלו צריכים לסמוך על בית המשפט, בואו נתאזר בסבלנות".

"בואו נעשה סדר, אנחנו לא לבנון ולכן אין פה בכלל ויכוח. לא יהיו כאלה שיעשו א' ואחרים ב'. אנחנו נכבד החלטות של בית המשפט, כולם. יכול להיות צעדים בתוך הכנסת, הצעות חוק כאלו ואחרות, אם יהיה משבר חוקתי, ולכן אני מקווה מאוד שלא נגיע למצב הזה. כמובן שנשמעים לפסיקה של בית המשפט. לא עושים דין לעצמנו. אני מניח שזה יגרור תגובה פרלמנטרית ויהיה פה משבר חוקתי", אמר דנון.

הוא נשאל על מהות התגובה להחלטה אפשרית לביטול החוק וענה כי מדובר ב"חקיקה כזו או אחרת, זה הכלי שנשאר בידי המחוקקים. אבל אני לא חושב שיש פה דיון אם מצייתים ומי יציית, אנחנו לא שם".