דודי אמסלם
דודי אמסלםצילום: Yonatan Sindel/Flash90

השר דודי אמסלם השיב אתמול (רביעי) בחריפות לעו"ד ליעד ורצהיזר, המייצגת את בן כספית, דרך עורך דינו אליהו אהרוני וטען בתוקף כי על כספית: "להתנצל לאלתר בפני מרשי על דברי הבלע והשקר שהוא פרסם תחילה נגדו".

"היה ומרשך יבחר להמשיך בדרכו הנלוזה הדבר יובא בחשבון", כך מתוך המכתב החריף שהגיע לידיעת לערוץ 7.

מכתב התגובה כולל בין היתר את הכחשת הטענות שהגיעו מצידו של כספית וכן דרישה להתנצלות על הדברים. כך, טען עו"ד אהרוני בשם השר על דברי כספית: "טענות מרשך שהינן בנסיבות אלו בבחינת 'זעקת קֹוזָאק הַנִגְזָל'. "מרשך מחפש בכל דרך להשמיץ את ממשלות הימין מבלי לבחול בכל אמצעי ומבלי שהאמת לאמיתה תהיה נר לרגליו".

עו"ד אהרוני תיאר בין היתר כי השר אמסלם אינו מתנהל כפי שמציג אותו כספית בפרסומיו: "הדוגמא לכך שמרשי הוא איש שקול ודובר אמת וערכי היא קידוש הערך של 'הכרת הטוב' מצידו על פני פוליטיקה זולה, הוא הריאיון בערוץ 14 בה נשאל מרשי על דברי ההסתה מצד מר אולמרט, השר אמסלם סירב להגיב ואמר בראיון כי הוא חונך על הכרת הטוב ואינו שוכח את התקופה בה עבדו יחד לתדהמת המראיינים".

"מרשי יטען כי יכול היה הוא עשרות פעמים לתבוע את מרשך על שקרים דברי בלע ונאצה המהווים עבירה בניגוד לחוק איסור לשון הרע, אולם מרשי אינו מעריך את מרשך כלל ועיקר ולא את היכולת האינטלקטואלית שלו ולא את יכולת הכתיבה שלו , ולכן בחר הוא להתמקד ולעסוק בשליחותו והוא אינו מתעסק עם דברי הבלע שמרשך מפריח בכל שבוע", הוסיף.

בהמשך התייחס עו"ד אהרוני לעניין ההטבות כביכול שסידר לעצמו השר אמסלם בתקופת המילואים: "מרשי לא יצא לחופשות יתרות ובטח לא סידר לעצמו חופשות על חשבון מפקדים אחרים. כל האמור ע"י סביבתו הקרובה של מרשך מהפלוגה בה הם שירתו (פלוגה ז') על דורותיה הינו שקר וכזב והמשך השנאה לימין ולמרשי שהיה לצנינים בעינהם לכל אורך הדרך".

"זאת ועוד מרשי בעת בה מרשך טוען כי נסע לניו יורק אכל המבורגרים ונהנה, בעוד מרשי המשיך את שירות המילואים כולל שהות במשך יום שלם בכל פעם עם עוד 2 חיילים לבד על מגדל המים בלב ליבו של מחנה הפליטים בית חנון כאשר גם הכניסה וגם היציאה למשימה של תפיסת התצפית במגדל המים היו תחת הפס"ד וסכנת חיים כך גם במהלך השהות במרכז מחנה הפליטים בעמדת מגדל המים שתחתיתו אינה נשלטת מה עמדה בה מרשי שימש כמפקד (ובטח לא רס"פ בניגוד לנטען ע"י מרשך ושות') יחד עם הצוות תוך שהובערו צמיגים ע"מ לגרום לצוות לנטוש וסכנת מלכוד ביציאה מהמגדל", הטיח עו"ד אהרוני.

"כל זאת במשך יום יום בכל מהלך 30 ימי המילואים. ואולם מרשי דבק במשימה וסיים אותה בכל יום שהוצב שם תוך שמירת הצוות שעימו במינימום חופשות, תוך גילוי מנהיגות ואומץ ודבקות במשימה והעובדות מדברות בעד עצמם".

יוזכר כי ב"אולפן שישי" פורסם מה שנראה כהוכחה לטענותיו של כספית, בדמות מכתבו של המפקד הישיר של השר אמסלם בימי השירות שלו, המספר על ההתנהלות של השר כמפקד בפלוגת המילואים.

כבר בתחילת המכתב, המ"פ חושף כי אמסלם זכה ל"תנאים חריגים" במהלך השירות שלו כמו ימי חופשה רבים, גיוס מאוחר ושחרור מוקדם. לאחר מכן, המכתב מתאר את המקרה עצמו שהוביל בסופו של דבר להדחתו כביכול של אמסלם.

על פי המ"פ, ארבעה ימים לפני סיום תקופת המילואים, השר עשה תאונה עם ג'יפ "סופה", אליו לא הייתה לו הסמכה. הוא ניסה לשכנע חייל אחר, שהיה פקוד שלו, שייתן עדות שקר ויגיד שהוא זה שנהג בג'יפ ובסוף ברח עד סוף המילואים, על מנת להימנע מהבירור של המקרה.