הלבורנטיות הפגינו הבוקר בתל אביב
הלבורנטיות הפגינו הבוקר בתל אביבצילום: יוסי זליגר

עשרות לבורנטיות ולבורנטים מנהלי מעבדות מדעיות בבתי הספר ברחבי הארץ הגיעו הבוקר (חמישי) להפגין מול משרד החינוך בתל אביב, בדרישה להביא לפתרון משבר השכר שנמשך כבר שנים.

לטענתם, תנאי השכר שלהם הוזנחו לאורך שנים והם עומדים על שני שליש מהשכר הממוצע במשק, חלקם נאלצים אחרי שנים של עבודה במקצוע והשכלה אקדמית שרכשו, לקבל השלמת שכר למינימום.

המשבר הוביל גם בשנים האחרונות לירידה בתקנים המאויישים בתפקיד וכפועל יוצא מכך לעומס על המעבדות בבתי הספר.

הלבורנטיות הפגינו הבוקר בתל אביביוסי זליגר

בנוסף טוענים הלבורנטים כי לא ניתן ביטוי לעבודתם ועיסוקם בחומרים מסוכנים. הלבורנטים מתריעים כי בקצב הנוכחי לא יתאפשר לגייס כח אדם איכותי לתפקיד ניהול המעבדות וכפועל יוצא חינוך הדור הבא של המדע הישראלי ייפגע אנושות.

יו"ר וועד הלבורנטיות מנהלות המעבדה אתי מירל: "מרחו אותנו שנים רבות אבל הפעם אנו הולכים למאבק שלא ייפסק עד שהשכר והתנאים ישקפו את היקף העבודה, האחריות, ההשכלה הנדרשת והסיכון. כולנו יהודים וערבים, מכל רחבי הארץ, מרכז ופריפריה. אנחנו מועסקים בתנאים עלובים ביותר".

אנחנו נחושות להתמיד במאבק וכולי תקווה שלא ייבחנו את הנכונות שלנו לנקוט בעיצומים ככל שיידרש עד להשבתה מלאה של המעבדות. מיד לאחר ההפגנה נפגשנו עם שר החינוך יואב קיש שהתרשם מהמצוקה החריפה שבה אנו נמצאים ואני מקווה שבהנחייתו יחל שיח אמיתי ותכליתי שיביא לפתרון המשבר".