שי באב"ד
שי באב"דצילום: פלאש 90

מנכ"ל קבוצת שטראוס שי באב"ד מפרסם מכתב שבו הוא מסביר את ההחלטה להפסיק את הפרסום בערוץ 14 זאת בשל השיח שבו בתכניות השונות ואמירתו לשחרר את הרוצח יגאל עמיר.

"בימים האחרונים אנו עדים להתבטאויות פוגעניות באופן קיצוני ולשיח אלים בערוץ 14 ברשתות החברתיות על ידי שדרני הערוץ כלפי חברת שטראוס ובעליה בעוד שטראוס אינה נגררת לשיח כאמור כלפי הערוץ ושדרניו", נכתב.

"חשוב לי לפנות אליכם באופן אישי וללא מתווכים. כמי שגדל והתחנך בציונות הדתית בני עקיבא, מדרשיית נעם וישיבת הר עציון ועל ערכיה - השיח המתלהם כואב לי מאוד", כותב באב"ד.

"חברת שטראוס, עובדיה ומנהליה קשורים קשר הדוק לישראל. אנו מעסיקים 7000 עובדים בפריפריה ובמרכז. אנו פועלים בכל ישוב ישראלי ומשרתים את כל גווני החברה הישראלית ללא כל אבחנה פוליטית כך נהגנו וכך ננהג תמיד.

חברת שטראוס דוגלת בשיח מכיל ומכבד לא לוקחת וגם לא תיקח חלק בשיח פוגעני. למרות הקריאות המסיתות לחרם כלפי החברה באופן מתמשך מעולם לא החרמנו ולא נחרים אף ציבור בישראל".

מנכ"ל הקבוצה מוסיף "כפי שהערוץ פועל בימים האחרונים באופן אלים ופוגעני כלפי שטראוס ובעליה כך הוא פועל כלפי אוכלוסיות ומגזרים שונים בחברה הישראלית. חרף הצעד הקשה מבחינתנו החלטנו להקפיא את הפרסום בערוץ. ראוי לציין כי זו אינה הפעם הראשונה שאנו מקפיאים פרסום בערוצי הטלוויזיה וברשתות החברתיות בעקבות אמירות פוגעניות".

לסיום כותב באב"ד "צופי ערוץ 14 ככל הציבור בישראל הם לקוחות נאמנים של שטראוס ואנו שמחים להעניק להם שירות ומוצרים איכותיים כשהחלטתנו מכוונת אך ורק כלפי השיח הפוגעני. הניסיון לייצר מצג שווא שהחלטת שטראוס להקפיא את הפרסום בערוץ 14 משמעו חרם כלפי ציבור מסויים - אינו אמת".