רווחים של מיליונים
רווחים של מיליוניםצילום: iStock

שמונה בני משפחה מקליפורניה מואשמים בהונאת ענק של מיליוני דולרים שבמרכזה הברחה מאסיבית של פחיות ובקבוקים. לפי החשדות, בני המשפחה, שמפעילים מרכזי מיחזור בקליפורניה, ניצלו את הפערים הקיימים בין מדינות בארה"ב לגבי מיחזור בקבוקים ופחיות על מנת להרוויח את דמי הפיקדון במיחזור.

מדינת קליפורניה מעודדת מיחזור, בדומה לישראל, ובמסגרת זו מחויב כל אזרח לשלם פיקדון, תוספת תשלום, על בקבוקים ופחיות אותם ניתן למחזר. חוקים אלו לא חלים במדינת אריזונה ולפי החשדות, בני המשפחה ניצלו פער זה על מנת להבריח 178 טונות של פחיות ובקבוקים מאריזונה לקליפורניה והרוויחו 7.6 מיליון דולר מדמי הפיקדון.

לפי הדיווח בKTLA הונאת מיחזור הפכה בשנים האחרונות לתופעה נפוצה, וברשויות אף נפתחה מחלקה ייעודית על מנת לחקור הונאות דומות. הקלות שבה ניתן להעביר משאיות נושאות טונות של בקבוקים ופחיות למיחזור מאריזונה לקליפורניה יחד עם הכספים הרבים הכרוכים בכך, מושכים אנשים רבים שמנסים להרוויח מעסקי המיחזור. למרבה האירוניה, תכנית המיחזור בקליפורניה הובילה לנסיעות ארוכות של המשאיות, דבר שייתכן ופגע בסביבה יותר מאשר התועלת במיחזור עצמו.

לפני מספר חודשים אירע מקרה דומה בו שני תושבים מאריזונה נעצרו בעקבות חשד להעברת מאות טונות של חומר למיחזור מאריזונה לקליפורניה. מקרה ישן יותר אירע לפני כחמש שנים בו הוקמה חברת הובלות שמטרתה האמיתית הייתה להעביר כמויות של פחיות ריקות לקליפורניה על מנת להרוויח את דמי הפיקדון. החשודים נתפסו עם 12 טונות של מכלי שתיה ריקים כאשר לפי ההערכות ההונאה הסופית שלהם הייתה להרוויח כ16 מיליון דולר מדמי הפיקדון.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!