איתמר בן גביר עם קובי שבתאי
איתמר בן גביר עם קובי שבתאיצילום: דוברות המשטרה

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית מגנה את דבריו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שגיבה את החשודים בהרג הפלסטיני בכפר בורקה וקורא לבצע חקירה גם של הפורעים הערבים.

"המדיניות שלי ברורה. מי שמגן על עצמו מזריקת אבנים צריך לקבל צל"ש. אני מצפה מממ"ז ש"י ניצב עוזי לוי לקדם את החקירה במהירות ולבצע חקירה מקיפה גם של כל הפורעים הערבים שזרקו אבנים וניסו לרצוח יהודים", אמר בן גביר.

בהודעה שפרסם (ראשון) כינה משרד החוץ הפלסטיני את דבריו של בן גביר "קריאה נוספת המעודדת את המתנחלים הטרוריסטים לבצע פשעי רצח נוספים של תושבים פלסטינים וקריאה להצדיק את שחרור הרוצחים בטענה של הגנה עצמית כפי שהוא טוען".

משרד החוץ הפלסטיני מזהיר את ממשלת ישראל מפני שחרור "הרוצחים והפושעים", המשך חימוש המתנחלים והסלמת התקפותיהם נגד הישובים הפלסטיניים.

על פי לשון ההודעה, "דבריו של בן גביר הם אישור נוסף לכך ששרים בממשלת ישראל נותנים גיבוי לפעילי טרור בהתנחלויות, תומכים בהם, מנקים אותם מאשמה ומגינים עליהם".

כמו כן, נטען כי בכך "מומחש היקף האפרטהייד שמיישמים שלטונות הכיבוש בגדה (המערבית) באמצעות שני מערכות חוק, אחת המיושמת נגד התושב הפלסטיני הנעצר ללא ציון סיבה, ובה בעת החוק האחר מעניק הגנה למתנחלים הטרוריסטים".