הצוות שכינס שר האוצר
הצוות שכינס שר האוצרצילום: דוברות

המאבק בהון השחור ובארגוני הפשע המאורגן ממשיך. היום (ראשון) כינס שר האוצר בצלאל סמוטריץ' את בכירי משרד האוצר והאגפים השונים, לישיבת עבודה בה הועלו הצעות אופרטיביות למלחמה בהון השחור ובארגוני הפשיעה המאורגנת.

בישיבה נטלו חלק מנכ"ל משרד האוצר שלומי הייזלר, מנהל רשות המיסים ערן יעקב, מ"מ הכלכלן הראשי שמואל אברמזון, ראש הרשות הארצית לאכיפה במקרקעין אבי כהן, ונציגים בכירים מאגף תקציבים, החשב הכללי, רשות שוק ההון, הרשות לניירות ערך, הלשכה משפטית באוצר ועוד.

בדיון סקרו בכירי רשות המיסים והיחידה לאכיפה במקרקעין את הצעדים הננקטים היום ופעולות האכיפה המתבצעות, לצד האתגרים העומדים על הפרק והלקונות החוקיות שתחתם פועלים ארגוני הפשיעה כגון חשבוניות פיקטיביות, השתלטות על מכרזים ברשויות המקומיות, הענקת "שירותי שמירה" ועוד, כשבמקביל הוצעו ונדונו פתרונות מעשיים והצעות אופרטיביות שיכולות לרדת לביצוע על ידי אגפי משרד האוצר.

במהלך הישיבה הורה השר על הקמת צוות משימה שיכלול נציגים בכירים מאגפי המשרד ויתכלל את העבודה הנדרשת למלחמה בפשיעה המאורגנת. הצוות יכונס באופן קבוע והשר יעקוב אחר התקדמות המלחמה בפרוטקשן ואחר הצעדים שננקטים. עבודת הצוות צפויה לכלול תיקוני חקיקה נדרשים, הוראות שעה רלוונטיות ושימוש בסט כלים נרחב ומשמעותי בפיקוח, אכיפה וגביה.

השר בצלאל סמוטריץ' סיכם את הדיון ואמר: "הפשיעה המאורגנת משתוללת וזו לא גזירת גורל. המאבק בפשיעה המאורגנת זה צו השעה ועד כה אין מענה מספק. הנחיתי היום את מנהלי האגפים להעמיק לבחון את דרכי הפעולה וההתמודדות. בסופו של יום זה מתחיל מפשיעה כלכלית עם מוטיבציה ופירות כלכליים".

"עלינו כממשלה לחתור ולפעול ביתר שאת להשבת הביטחון האישי של האזרחים שנפגעים מתעשיית הפרוטקשן. מדובר בתופעה שפועלת בהיקפים חריגים המחייבים לבחון טיפול בכלים חריגים. האתגרים המשפטיים עומדים על הפרק ואני בטוח שיחד עם משרד הפנים ומשרד המשפטים נוכל למצוא את הנוסחאות המתאימות להשבת הסדר על כנו. ממשלת ישראל מחויבת להילחם בפרוטקשן ואנו נפעל בכל הכוח למיגור התופעה הקשה הזו ולחיזוקה של מדינת ישראל", סיכם סמוטריץ'.