צוריאל גביזון
צוריאל גביזוןצילום: חיים טויטו

מה זה עושה השתדלות? באמת שעשיתי הכל הכל הכל. אין שדכנית בירושלים שלא הלכתי אליה, אין כנס היכרויות שלא ביקרתי בו, אין דודה שלא הטרדתי אותה שתחשוב על שידוך בשבילי. באמת שעשיתי את הכל.

כי איך אמר לי פעם יהודי חכם? "תירה לכל הכיוונים. מספיק שחץ אחד יפגע - זהו, התחתנת". וזה כל כך נכון.

ואני מת ממחפשי הזוגיות שהם לא באמת מחפשים זוגיות. הם רוצים שהכלה תיפול עליהם מהשמיים. שפשוט הם יקדישו לזה שורה ב'שמע קולנו' - וזהו. היא תגיע. וזה כל כך מעוות ולא נכון. כי על כל דבר בחיים אנחנו משתדלים. אנחנו לא סומכים על זה שהאוכל יגיע אלינו אם רק נתפלל חזק, אלא יוצאים לעבוד. אם אנחנו לא מרגישים טוב - אז פשוט הולכים לרופא. אנחנו משקיעים עשרות אלפי שקלים על לימודי תואר ראשון ותואר שני, רק כדי שנוכל להשיג עבודה מכובדת...

ופתאום כשזה מגיע לזיווג שלנו - שם אנחנו הופכים להיות מלאכים. "כשהוא יבוא - הוא יבוא", אמרה לי פעם רווקה (שעדיין רווקה, באופן לא מפתיע). אז חברות וחברים יקרים, בואו נשים את זה על השולחן, ותתחילו לשנן את זה טוב טוב: אני עושה את כל ההשתדלות והמאמצים כדי להתחתן!

וגם אם זה כרוך בפאדיחה או בחוסר נעימות ללכת ולבקש ולהיפגש ולהגיע לכנס הכרויות - אני עדיין עושה את זה!!!

מעולה, תודה שאתם עוד איתי. כי באמת, הדבר הכי חשוב שתעשו בחיים - זה להתחתן. החתונה הרי תשפיע על כל תחום בחיים שלכם. איך הבית שלכם ייראה, איך הילדים יתנהגו, איפה תהיו בשבתות, מה תהיה הרמה הדתית שלכם עוד שני עשורים...

הכל הכל הכל - תלוי בשאלה עם מי תתחתנו. ובשביל זה כדאי להשקיע את כל הזמן והמאמצים, ולא להתחשב בשום גורם שיחזיר אתכם לאזור הנוחות. יודעים כמה סיפורים שמעתי על כאלו שראו את החצי השני בתחנה המרכזית ופשוט ניגשו ושאלו.. ובסוף התחתנו? ואם הם היו מתפחדים, אז מה? אז הם היו מפסידים.

זכרו: שווה דקה אחת של מבוכה בשביל 80 שנים של חיים משותפים.

אז מי שבאמת רוצה להתקדם לחתונה - חייב לעשות הכל. הכלה או החתן - לא נופלים מהשמיים. העשייה פה היא הכרחית. אז מפסיקים לפחד, מפסיקים להתנוון, ופשוט עושים: יוצאים, מכירים, מבלים ביחד, נותנים צ'אנס, ובסוף - ההשתדלות בעז"ה גם תוביל אתכם לחופה.

עוד לא חברים בפרויקט 252? להצטרפות לפרויקט לחצו כאן >>