שר המורשת עמיחי אליהו תוקף את חברת הכנסת מרב מיכאלי לאחר שכינתה את מפלגתו "תומכי טרור" ברקע האירוע בבורקא.

"מרב מיכאלי הנכדה של קסטנר היא זאת שתטיף מוסר למתנחלים? על מה? את חיבקת מחבלים. חיבקת רוצחי ילדים עם דם על הידיים", תקף השר אליהו.

הוא טען: "אני חושב שהמלך עירום. מישהו צריך לצעוק שהמלך הוא עירום. כשאתה רואה תקשורת שלמה שבאה ולוקחת מתנחלים ששברו להם את הראש והופכת אותם עכשיו לעבריינים, אתה מבין שמישהו צריך לדפוק על השולחן".

השר אליהו הסביר "למה במשך 75 שנה הימין לא מצליח לתקן, מכיוון שהוא כל הזמן מייפה את המציאות, מספר לעצמו סיפורים, ומשכנע את עצמו שהסיפורים הללו נכונים אבל באמת יש פה מלך עירום, והמלך הזה / השופט הזה, שהכניס לפה לארץ את האיחוד משפחות עם מחבלים מעזה, שגרם לזה שקציני צה"ל לא יורים על מחבלים שגונבים נשקים, שגרם לבעיה של חוק הפרוטקשן, שגרם לאונס לאומני, שגרם לסירוס המערכות. יש פה בעיה ענקית".

"ואנחנו כל הזמן אומרים לעצמנו, טוב. יהיה בסדר. אבל אתה לא יכול להתנהל ככה, אי אפשר למשול ככה. מגיעים שרים, במשך שלושה עשורים, מנסים לשנות מדיניות, ולא מסוגלים לשנות מדיניות, לא כלכלית, לא ביטחונית ולא חינוכית מכיוון שזו מערכת רבת זרועות שמגנה על עצמה, מהתקשורת לאקדמיה, ממערכת המשפט לפקידות ולהסתדרות", אמר.

אליהו הוסיף: "ואתה אומר - ריבונו של עולם, יש פה עם שרוצה שינוי, תמשיכו לספר לעצמכם שהכל יהיה בסדר, תמשיכו לדבר בשפה של פוליטיקלי קורקט, אז אף אחד לא ישמע".

"אבל אתה רוצה לצעוק? אז תבוא ותאמר, החבר'ה האלה, הם מחבלים, הם זרקו את האבנים, לא ייתכן שאתם ישר תאמצו את הנרטיב של המחבלים. צריך לצעוק את זה. ולפעמים הצעקה - כואבת באוזן", אמר לסיום.