העצור שנפצע באורח קשה בתקרית
העצור שנפצע באורח קשה בתקריתצילום: חוננו

הסיכוי להגשת כתב אישום למתיישבים שנעצרו בחשד לגרימת מותו של פלסטיני שנהרג בתקרית ליד הכפר בורקא נמוך וככל הנראה הם ישוחררו בימים הקרובים, כך דווח בחדשות 12.

על פי הדיווח גופת הפלסטיני נקברה באופן מכוון מבלי שבוצעה בה נתיחה שלאחר המוות ובהיעדרה לא ניתן להצביע על קשר כלשהו בין הקליעים שפגעו בו לבין התרמילים שנמצאו בזירה. גם סרטון המתעד את הירי, בניגוד לאירועים רבים אחרים בעבר, לא קיים.

גורמים המעורים בפרטי החקירה אמרו כי יהיה קשה מאוד להרשיע את היורה בהריגה או ברצח, לנוכח העובדה שנפצע באורח קשה, מה שמחזק את הטענה שמדובר בהגנה עצמית.

היום שלח עו"ד נתי רום מארגון חוננו מכתב למשטרת ישראל וימ"ר ש"י בדרישה למצות את הדין עם מבצעי הלינץ' ולחקור אותם בגין ניסיון לרצח.

"היום פורסם כי רק הלילה נעצרו מספר חשודים בהתפרעות (ביניהם נראה פצוע שקרוב לוודאי שהה בבית חולים כבר מאז האירוע). בהודעת הדוברות של המשטרה נאמר כי החשודים ייחקרו על עבירת תקיפה בנסיבות מחמירות וחבלה חמורה. מדובר בקבוצה גדולה ביותר, מאורגנת, אשר עשיה מעידים כי יצאה יחד בכוונה אחת – תקיפה עד כדי רצח של מרשי ויהודים נוספים, ממניע טרוריסטי ולאומני. הללו ירדו בצעקות 'איטבח אל יהוד', כשהם סוגרים עליהם בשטח ללא מילוט, מיידים כנגדם סלעים, יורים עליהם זיקוקים בכינון ישיר, וממשיכים ביתר שאת גם כאשר מרשי ניסו להילחץ וחלקם נפלו על הקרקע פצועים", כתב רום.

באשר לפצוע היהודי הוסיף: "הוא סובל מפציעה קשה מן החמורות שיש, אשר כמעט והביאה למותו חלילה, נתנה אותו במצב של סכנת חיים ממשית והוא נזקק לניתוחי חירום שיצילו את חייו", תואר במכתב.

לאור כך מבקש עו"ד רום לחקור את החשודים בגין ניסיון לרצח. "עובדה זו וודאי לא נעלמה מהיחידה החוקרת, אשר שוטרים מטעמה נמצאים באופן רציף צמוד למרשי כל שהותו בטיפול נמרץ, ואשר לודאי נחשפה לתיעוד הפציעה המזעזע שגם הופץ ברשת. אבקש מהיחידה החוקרת להתייחס למעשה בכובד הראש הראוי, וכצעד ראשון לפחות לחוקר את החשודים בגין עבירת ניסיון לרצח". לדבריו, דרישה זו מתבקשת שבעתיים כאשר מהצד השני החשודים היהודים אשר נעצרו במהירות רבה נחקרו בחשד לרצח, למרות שברור היה כי החשדות כנגדם קלים ביותר".

בנוסף, ביקש עו"ד רום לעצור את כלל התוקפים. "אבקש כי היחידה החוקרת תביא למעצרם של כלל הפורעים שהיו שותפים בקבוצה הרצחנית, אשר כללה עשרות עד מאות תוקפים שגרמו בצוותא לפציעת מרשי, ואך בנס נעצרו ברגע האחרון בטרם הביאו מעשיהם לרצח של מספר מהיהודים במקום", סיכם.